V poslední době se poměrně dost mluví o chystaném telefonu OnePlus 8. Přestože se ho dočkáme až v příštím roce už letos mají tipaři plné ruce práce a odhadují, čeho všeho bychom se u tohoto modelu mohli dočkat. Poslední uniklé info například hovořilo o tom, že by „osmičkový“ model mohl dostat až 120 Hz obnovovací frekvenci displeje. Ostatně proč ne, když 90 Hz frekvence není dnes výjimkou, a to nejen u herních telefonů. A tipaři jdou dnes ještě dál a poukazují na to, že se v Číně už objevil i první prototyp OnePlus 8. Důkazem mají být reálné fotky.

Změna designu – čelní panel

Protože společnost vydává své nové telefony zhruba co půl roku, nebylo by nic divného, že se už nyní objevil prototyp OnePlus 8. Do jeho představení je sice ještě času dost, ale je také potřeba jej pořádně prověřit a otestovat v praxi. Z fotek je zřejmé, že v rámci designu by se mohl chystaný telefon poměrně dost lišit od svých předchůdců. Při pohledu na přístroj na fotkách zaujme to, že na rozdíl od modelu 7T, kdy standardní verze má výřez pro přední kameru a Pro verze má pop-up kameru, nic takového u příštího modelu nejdeme. Měl by mít totiž „díru“ v pravém horním rohu displeje.

Je ovšem otázkou, zda nakonec skutečně bude u finálního produktu toto uložení pro modul přední kamery použito. Z minulosti víme, že OnePlus měla připraveno vždy několik prototypů a několik technických řešení, ze kterých bylo nakonec vybráno to nejlepší. A pokud se u letošní verze 7T Pro pop-up kamera osvědčila a díky ní měla obrazovka velkou užitnou plochu, proč tedy neponechat toto řešení i u následující Pro verze. Dírou by tak mohl být opatřen standardní model.

Změna designu – zadní panel

Také na zadním panelu bychom se měli dočkat změny. Tedy aspoň pokud se odhady tipařů ukážou být správnými. Především jde o typ barevného přechodu, který zatím výrobce nepoužil. Dále pak nebude použit kruhový modul kamery. Ale opět není zřejmé, zda jde o prototyp standardní nebo Pro verze. Nu a poslední věc, které si lze povšimnout, je nápis OnePlus 5G. Je tedy možné, že se potvrdí slova Pete Laua, který prohlásil, že společnost ještě není letos pořádně připravena na nástup 5G technologie. Nevyloučil však, že příští rok by mohl aspoň jeden z telefonů nabídnout podporu 5G. A my snad ještě dodáme, že nelze ověřit, že na fotkách je skutečně prototyp chystaného telefonu OnePlus. Takže jako vždy je třeba je brát s nadhledem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.