Naši pravidelní čtenáři si jistě vzpomenou, že to není tak dávno, co byly v Brazílii uvedeny telefony Moto G8 Plus a G8 Play. Přestože se očekávalo, že bude uveden i model Moto G8, tak se tak nestalo. Mnozí fanoušci společnosti Motorola se proto ptají, kdy dorazí i tento telefon. Na tuto otázku tu možná dnes máme odpověď. Alespoň tedy částečnou.

Na twitterovém účtu známého tipaře Evana Blasse se totiž objevily oficiální renderované obrázky modelu Moto G8. A protože Blassovi tipy zpravidla slušně vycházejí, je pravděpodobné i nyní, že představovačka G8 je na spadnutí. Mohlo by se tak stát už příští týden zároveň s uvedením skládacího přístroje Motorola Razr 2019, a to 13. listopadu/novembra. Podle snímků bude telefon nabízen v několika barvách, jmenovitě v černé, modré a červené. V rámci designu se Moto G8 příliš od svých sourozenců neliší. I v tomto případě najdeme na zádech trojitý fotoaparát, kdy primární snímač by měl mít rozlišení 48 MPix. Je zde i logo Motoroly, ve kterém by měl být uložení snímač otisků prstů.

Ani přední panel nepřináší nějakou razantní změnu. Rámečky kolem obrazovky jsou poněkud tlustší a stejně tak i brada. Nad displejem je malý kapkovitý výřez pro přední selfie kameru. Velikost obrazovky známa není, ale pravděpodobně dostane rozlišení FullHD+. Blass neuvádí ani další parametry chystaného modelu. Známy nejsou ani ceny a nebo dostupnost telefonu. Vzhledem k tomu, že jak Moto G9 Plus a G8 Play se stále prodávají jen v Brazílii a postupně budou nabízeny i na dalších trzích včetně toho evropského, očekáváme, že podobný osud bude mít i zatím neuvedený model G8.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.