Ačkoliv se v poslední době Sony trochu vytrácí z mobilního trhu a jejich telefony se propadají v žebříčcích prodejnosti, tak se samozřejmě stále jedná o jednoho z gigantů na poli fotografických senzorů. Velká část tvůrců telefonů se spoléhá právě na senzory od Sony a jejich podíl na trhu je opravdu zásadní. Ale přece jen současný vlajkový senzor Sony IMX586 už vykazuje několik letokruhů a tak pomalu nastal čas představit jeho nástupce v podobě IMX686.

A včera jsme se od Sony dočkali krátkého teaser videa na sociální síti Weibo, kde nám byl nový senzor v rychlosti představen sérií snímků a videí. Bohužel jde opravdu jen o prvotní navnadění veřejnosti, protože ve videu kromě snímků samotných nejsou k dispozici žádné další informace. Senzor samotný ještě nebyl instalován do žádného telefonu a tak jsou pořízené fotky dílem desky s prototypem připojené přímo k počítači. Samozřejmě sample snímky vypadají skvěle, ale to je přece smyslel PR videa a nejde tak o zcela vypovídající hodnotu.

Sony v poslední době lehce zaostává ve hře o počet megapixelů za Samsungem, který nedávno poslal na trh 108 Mpix senzor. Navzdory tomu většina analytiků odhaduje, že v případě IMX686 by se s největší pravděpodobností mělo jednat „jen“ o 60-64 Mpix foto senzor. Na trh by se měl tento kousek dostat hned někdy za začátku roku 2020 a zcela jistě si najde cestu do obřího počtu telefonů high-endu a časem i střední třídy. Bude také velmi zajímavé porovnání s poslední generací Samsungů, protože u fotoaparátů opravdu rozlišení zdaleka není vše.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.