Konec spekulací všech fanoušků firmy Qualcomm, protože tento americký výrobce procesorů definitivně potvrdil přesné datum a lokalitu chystaného summitu Qualcomm Snapdragon Tech Summit 2019. Ten se tak opět uskuteční v termínu 3.-5. prosince na havajském ostrově Maui a dočkáme se v podstatě s naprostou jistotou představení hlavně nového vlajkového čipsetu Snapdragon 865. Ostatně někteří výrobci už ho pro jistotu dopředu umístili do propagace svých telefonů, takže Qualcomm přichází s oficiálním představením v podstatě s křížkem po funuse 🙂

Konkrétní detaily o výbavě Snapdragonu 865 si ale Qualcomm zatím žárlivě střeží a nic konkrétního tak není k dispozici. Obecně se očekává, že půjde o čipset vyráběny 7 nm EUV (Extreme Ultra Violet) výrobním procesem a dostane do vínku zbrusu nová super výkonná jádra Cortex-A75 od ARM. Určitě dojde i na výrazný skok ve výkonu grafiky Adreno a čipset bude dále podporovat paměti LPDDR5X RAM a vnitřní flash úložiště UFS 3.0. Snapdragon 865 by měl být k mání ve dvou variantách, levnější základní a výrazně dražší s 5G modemem X55. A nezapomene se bez debat ani na pokročilejší výkon AI.

Kromě Snapdragonu 865 by ale summit měl předvést i další velmi zajímavé kousky pro mobilní trh. Za pozornost by měl zejména stát Snapdragon 8cx jako první specializovaný čipset pro notebooky. Hovoří se také o nové generaci procesorů Snapdragon Wear pro chytré nositelnosti a údajně se pracuje i na novém čipu pro oblast audia.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.