Ohodnoťte článek

Ohebný telefon Huawei Mate X se konečně po dlouhých měsících odkladů dostane oficiálně 15. listopadu do prodejů a určitě se najde dostatek šílenců, kteří si ho pořídí. Ostatně kdo by nechtěl utratit za telefon hezkých 16.999 juanů, tedy něco přes 56 tisíc korun… Z dostupných ohebných telefonů je tak Huawei Mate X tím nejdražší, i když podle technologických expertů také tím nejpokročilejším. A podle poměrně obsáhlého seznamu doporučení k užívání mu bude úplně nejlépe v ochranném skleněném kabátku někde v sejfu, protože jde také o velmi citlivé zařízení.

Přímo podle webových stránek Huawei se důrazně nedoporučuje telefon ohýbat v teplotách nižších než -5 ° C, takže každá trochu tužší zima bude znamenat nemožnost plnohodnotného venkovního využití tohoto telefonu. To samozřejmě není vše, protože výrobce také trvá na zachování speciálního ochranné fólie přímo z výroby, takže pokud budete chtít třeba poškrábaný ochranný prvek vyměnit, tak musíte požádat o výměnu přímo servisní středisko. Vlastnoruční aplikace ochranné fólie není možná. Další doporučení jsou pak logická jako vyvarování se pádů nebo tekutin či prachu v kloubech telefonu.

Samozřejmě lehce přeháníme s doporučením o telefonu v sejfu, ale je jasné, že první generace ohebných telefonů se potýká opravdu s velmi delikátní konstrukcí a nebude tak těžké telefon poškodit i poměrně normálním zacházením. Konkurence od Samsungu radši ani na stránkách podobné rady k zacházení nemá, ale neděláme si iluze, že by šlo o nějak zásadně bytelnější přístroj. Bude velmi zajímavé sledovat zkušenost majitelů těchto kousků po několika měsících používání, protože se obávám, že mnoho z nich vyrobí ze super drahého telefonu super drahé těžítko.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.