Poté, co se značka Redmi osamostatnila od Xiaomi funguje jako dobře promazaný stroj. Dočkali jsme se několika telefonů, které mnohé fanoušky zaujaly svými velmi dobrými parametry a ještě lepší cenou. To však není vše. Redmi srdnatě zabrousila i do segmentu chytrých televizí a letos v srpnu/auguste vydala svou první Redmi TV. Asi není třeba dodávat, že i v tomto případě je poměr cena/výkon vynikající a televize se prodává stejně dobře jako čerstvé housky na krámě. A nutno dodat, že značka ve své krasojízdě nekončí. Podle informace, kterou zveřejnil na svém Weibo účtu šéf značky, Lu Weibing, připravují své první chytré hodinky Redmi Watch.

Pravidelným čtenářům jistě neuniklo, že se svými chytrými hodinkami Mi Watch pochlubila před pár dny i Xiaomi, takže je logické, že její dceřinka se nechce nechat zahanbit. Zda jim připravované Redmi Watch budou podobné zatím těžko říci, protože Weibing o jejich parametrech strategicky pomlčel. Pouze se ptal prvních majitelů Mi Watch jak jsou s nimi spokojeni a co by řekli na to, kdyby i Redmi vypustila do světa své hodinky. Z těchto slov lze usoudit, že jistou podobnost očekávat lze. Mohlo by se tak jednat o odlehčenou verzi Mi Watch s velmi zajímavou cenou.

Tipaři okamžitě začali spekulovat o tom, že Redmi Watch patrně zachovají stejný design jako Mi Watch. A ten je zas dost podobný tomu, co známe u Apple Watch. Odhadují také, že Redmi hodinky budou mít menší displej, ale korunka pro rychlé ovládání uživatelského rozhraní a fyzické tlačítko zůstane na svém místě. Stejný by mohl být i procesor Wear 3100, ale zřejmě bude chybět podpora eSIM. Nižší bude patrně i kapacita baterie. A samozřejmě se očekává i nižší cena než u Mi Watch, která je zhruba 185 dolarů. Dále je také poměrně pravděpodobné, že bychom se Redmi Watch mohli dočkat už v dohledné době.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.