Na poli letošních posunů v technologiích mobilních telefonů se asi nejvíce vyjímají displeje s vyšší obnovovací frekvencí, které bez diskuzí přináší lepší uživatelský komfort. A po prvních vlaštovkách několika značek s 90 Hz displeji je jasné, že jejich úspěch vybičuje k akci i velká jména konkurence. Takže se v roce 2020 určitě dočkáme další velké vlny telefonů s podobnými displeji a zahrnovat bude modely jako Samsung Galaxy S11, Huawei P40 nebo příští generaci iPhonů. A co na to OnePlus s chystaným modelem OnePlus 8 Pro ?

Byli to totiž právě OnePlus, kteří přinesli 90 Hz displeje do mainstreamu s OP7 Pro a hlavně OP7T a 7T Pro. Předtím byla tato vymoženost výsadou jen některých vybraných specializovaných herních telefonů, které jsou přece jen specifické. Dá se tak očekávat, že chystané modely řady OnePlus 8 z této filosofie neustoupí a podle některých dokonce ještě postoupí o úroveň dále. Jeden z prominentních „leakerů“ mobilní scény totiž dnes na Twitteru jednoznačně poukázal na přípravy OnePlus 8 Pro se 120 Hz displejem a později dokonce ještě svá tvrzení znovu potvrdil.

Samozřejmě se nejedná o oficiální zdroje a upřímně řečeno je vydání OnePlus 8 Pro vzdáleno minimálně ještě hezkých pár měsíců, protože jsme jen velmi nedávno dostali na trh současnou generaci. Je tak velmi zajímavé, že se o 120 Hz displejích u chystaných modelů začalo hovořit už teď a dá se očekávat, že známý „leaker“ má své zdroje. OnePlus 8 Pro bude samozřejmě usilovat o to být špičkovým řešením pro rok 2020 a kromě skvělého displeje nabídne i Snapdragon 865 a další velmi výkonný hardware. My můžeme jen doufat, že se také pomalu zastaví plíživý nárůst ceny jejich telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.