Sotva jsme se včera zmínili o tom, že společnost Huawei připravuje svůj další tablet, který se bude pravděpodobně jmenovat Huawei MatePad Pro a bude patři mezi vlajkové lodi mezi tablety, máme tu info, že právě prochází certifikací Tenaa. Kromě toho má i certifikaci 3C, takže je jeho oficiální představení patrně na spadnutí. Z certifikačního výpisu 3C už víme, že tablet bude vydán ve dvou verzích a bude podporovat rychlé 40 W nabíjení. Ovšem o dalších parametrech se ještě včera jen spekulovalo.

Některé z klíčových specifikací Huawei MatePad Pro by tak mohl odhalit certifikační výpis Tenaa. Podle něj skutečně výrobce připravil dvě verze. První z nich má dvě modelová označení, a to MRX-W09 a MRX-W19 a měla by podporovat Wi-Fi. Verze s podporou 4G LTE má také dvě modelová označení, jmenovitě MRX-AL09 a MRX-AL19. Přestože by mělo jít o prémiové zařízení podpora 5G chybí.

Ačkoli certifikace Tenaa proběhla, výpis s dalšími parametry je skutečně skromný. Kromě již 3C certifikací potvrzeného 40 W rychlého nabíjení, můžeme přidat i informaci o typu procesoru. Tím by měl být Kirin 990, což je jistě zajímavé. Doplnit by jej mělo až 8 GB RAM. Podle zatím nepotvrzené informace by interní úložiště mohlo mít až 256 GB. Displej tabletu MatePad Pro by měl mít rozlišení 2560 x 1440 pixelů. V obrazovce bude „díra“ pro přední kameru jejíž rozlišení Tenaa bohužel neuvedla. Stejně tak není známo rozlišení zadního duálního fotoaparátu. Zkrátka a dobře, potvrzených parametrů není mnoho. Ale vzhledem k tomu, že certifikátoři výpis průběžně aktualizují očekáváme, že se k nám v dohledné době dostanou podrobnějších informací. Nyní se musíme spokojit s tím málem, co se na síti objevilo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.