Čínští Xiaomi jsou v poslední době rozkročeni na mobilním trhu pořádně zeširoka a bombardují trh modely s četnými prvenstvími. Například ačkoliv se u Xiaomi Mi CC9 Pro (alias Mi Note 10) zdaleka nejednalo o první telefon s pěticí zadních fotoaparátů, tak šlo o první pokus o penta-sestavu s hlavním 108 Mpix foto senzorem reálně dostupný na trhu. A dnes se na internetu objevily velmi zajímavé snímky dalšího patentu firmy pro telefon s pěticí foto senzorů, ale tentokrát na výsuvném modulu spojeném s ohebným displejem. Patent pochází z úřadu CNIPA a první skeče tohoto modelu vypadají opravdu velmi zajímavě.

Xiaomi evidentně stále hýčká ideu ohebného telefonu, i když jsme z jejich stáje zatím neměli možnost reálný kousek vidět a zaostávají tak za hlavní konkurencí z Huawei a Samsungu. Nový patent jde na celou ohebnou konstrukci od lesa a opět se jedná o zcela nový přístup k problematice věci. Displej by se totiž v podstatě nabaloval na hlavní tělo telefonu a po rozložení by tak zhruba polovina byla výrazně tenčí.  Podle všeho se také jedná o návrh modelu s jediným pantem, takže by ohebnost byla možná jen v přesně vymezených intencích.Hlavní pozornost na sebe ale strhává výsuvný modul hned s pěticí foto senzorů v jedné řadě. Ty by pak samozřejmě sloužily zároveň jako hlavní i selfie kamerky telefonu.

Jako vždy je nutné připomenout, že se jedná o pouhý patent a návrh tak ani zdaleka nemá blízko do fáze prototypu, natožpak reálně připraveného telefonu. Je však určitě zajímavé sledovat trendy a pohyb myšlenek designérů velkých firem, protože fantazii se přece meze nekladou. Stejně bychom ale raději viděli finální řešení některého Xiaomi ve spojitosti s ohebným displejem, než se začnou pouštět do nějakých větších akcí. Ohebné displeje jsou totiž ještě stále v plenkách a obří problémy konkurenčních modelů jsou toho jen důkazem a varovným mementem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.