Společnost Vivo má sice na dnešní den naplánovánu akci se společností Samsung, na které by mohl být údajně představen model Vivo X30, ale ještě před tím včera stihla v tichosti uvést telefon Vivo Y5s. Podle všeho bude tento telefon určen jen pro čínský trh, protože na globálním trhu je známý pod obchodním názvem Vivo Y19. Ten se v minulém týdnu dostal na thajský a překvapivě i vietnamský trh.

Pokud bychom srovnali specifikace modelu Vivo Y5s a Y19 nenajdeme skutečně ani minimální rozdíl. Protože jsme ovšem o Y19 nepsali, probereme tedy parametry jeho rebrandu Y5s. Telefon je vybaven IPS LCD displejem s úhlopříčkou 6,53 palce a rozlišením 2340×1080 pixelů. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru a poměr stran obrazovky je 19,5:9. Užitná plochy by měla být 90,3%. Snímač otisků v dipsleji nehledejme, je totiž uložen na zadním panelu.

Další parametry

Ti, kteří nedají dopustit na procesory Qualcomm budou bohužel zklamáni, protože v případě Vivo Y5s výrobce sáhl po čipsetu Helio P65 z dílen MediaTek. Doplní jej 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Telefon běží na operačním systému Android Pie s nadstavbou FunTouch OS 9.2. Najdeme zde i technologie jako jsou Multi Turbo pro plynulejší chod, nebo Game Cube pro hraní her. Nechybí ani asistent Jovi AI a 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS, microUSB a 3,5 mm audio jack. Baterie má velkorysou kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého 18 W nabíjení.

Foto výbava a cena

Poslední položkou, o které jsme se nezmínili je foto výbava telefonu. Zadní fotoaparát je trojitý. Tvoří jej primární 16 MPix snímač se světelností f/1.78 a PDAF. Druhý senzor má rozlišení 8 MPix a funguje jako ultra širokoúhlý objektiv se záběrem až 120 stupňů. Třetím do počtu je 2 MPix snímač pro makro fotky ze vzdálenosti 4 cm. Přední kamera má 16 MPix a podporu AI funkcí. Doplňme ještě cenu Vivo Y5s, která je na čínském trhu nastavena na 1498 jüanů, což je zhruba 213 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.