Přestože doba největší slávy a obliby tabletů je už tak trochu za námi, společnost Huawei připravuje svůj další tablet. Po loňském levném tabletu MediaPad C5 bychom se snad ještě letos měli dočkat vlajkové lodi mezi těmito zařízeními, která by měla dostat obchodní název Huawei MatePad Pro. Tento název ale zatím není potvrzen a někteří z tipařůsi myslí, že by se chystaný stroj mohl jmenovat také MediaPad M7.

My však zůstaňme u názvu Huawei MatePad Pro, protože pod ním se nedávno na síti objevily i renderované obrázky tabletu. Dnes přichází z čínských internetů informace o tom, že chystaný tablet úspěšně prošel čínskou certifikací 3C. V certifikačním výpisu Huawei tablet figuruje pod kódovým označením MRX-W09 a MRX-W19. To by mohlo naznačit, že zařízení bude nabízeno ve dvou verzích. Mohlo by tedy jít o verzi s LTE a verzi s Wi-Fi. Dále se z výpisu dá zjistit, že bude dodáván s nabíječkou HW-100400C00, která podporuje rychlé až 40 W nabíjení. Podobnou najdeme například u novinkových telefonů Mate 30 a Mate 30 Pro.

Odhadované parametry

Další parametry tabletu MatePad Pro jsou dosud jen na bázi spekulací a dohadů. Podle nich by obrazovka měla mít rozlišení 2560×1440 pixelů. Přístroj by měl patřit mezi první tablety, které budou vybaveny „dírou“ v displeji pro uložení přední kamery. Rámečky kolem obrazovky by měly být poměrně tenké a užitná plocha displeje by tak měla být velká. Dále se hovoří i o tom, že použitým procesorem by mohl být Kirin 990. Operační paměť by mohla dosáhnout až na 8 GB. Interní úložiště by podle tipařů mohlo mít kapacitu až na 256 GB. Chystaný Huawei tablet by také mohl být vybaven snímačem otisků prstů integrovaným do displeje. A přestože renderované obrázky neukázaly zadní stranu tabletu, tipaři odhadují, že zadní fotoaparát by mohl být duální.

Podle renderů to také vypadá, že součástí balení bude i odnímatelná klávesnice, kterou bude možno připojit pomocí magnetických pinů. Bude ji možno použít také jako stojánek. Tablet by měl mít i podporu stylusu. Ovšem všechny tyto informace je nutno brát s nadhledem, protože nic není oficiálně potvrzeno. Není potvrzeno ani datum představení, ale podle tipařů by se tak mohlo stát v průběhu prosince/decembra při představení řady Huawei Nova 6.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.