Pro všechny majitele telefonů společnosti Huawei jistě není žádným tajemstvím, že společnost rozjela na plné obrátky testování své nové nadstavby EMUI 10. Testování probíhá už od října/októbra a vyzkoušet si novou nadstavbu budou moci majitelé více než třiceti Huawei telefonů. Aktualizaci nejdříve dostaly vlajkové lodě společnosti a postupně je připravována i pro řadu dalších zařízení. Kompletní aktualizace všech zařízení plánuje Huawei dokončit ve druhém kvartálu příštího roku.

Do testování EMUI 10 se od dnešního dne mohou také zapojit i čeští potažmo slovenští majitelé telefonů Huawei P30 Lite a Huawei P Smart 2019. Česká pobočka Huawei již připravila testovací scénáře pro tyto dva telefony, které pocházejí z oficiální distribuce České republiky a ze Slovenska. Nutnou podmínkou pro zapojení se do testování je firmware 9.1.0.248 v modelu Huawei P30 Lite, respektive firmware 9.1.0.279 v modelu Huawei P Smart 2019, v obou případech bez úprav od operátora.

Pokud tedy vaše telefony výše uvedenou podmínku splňují, zde je malý návod, jak se do testování zapojit. Na tomto odkazu si musíte stáhnout FUT a následně se pak musíte přihlásit svým Huawei ID. Pod záložkou Osobní pak naleznete tlačítko Zapojit se do projektu. Přihlásit se pak můžete v záložce dostupných projektů. Po žádosti o zapojení do testování bude aktualizace odeslána během několika dnů.

Za účelem zpětné vazby byla také zřízen speciální fóra pro testery, kam můžete psát své poznatky a postřehy z testování. Fórum pro testery EMUI 10 na telefonu Huawei P30 Lite najdete zde a ti, kteří budou testovat nadstavbu na přístroji Huawei P Smart 2019 se mohou o své zkušenosti podělit tady. Dodejme ještě, že testování je otevřeno pro 150 testerů na modelu P30 Lite a také pro stejný počet zájemců o testování na modelu P Smart 2019. Limity pro Českou republiku a Slovensko jsou odděleny. Podrobné informace o testování najdete na této stránce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.