Společnost Vivo dnes oficiálně oznámila, že plánuje akci na 7. listopadu/novembra. Je zajímavé, že se této představovačky zúčastní i zástupci společnosti Samsung a z teaseru je víc než jasné, že prezentace se bude točit kolem 5G sítí. Je také zřejmé, že zde Samsung uvede svůj procesor Exynos 980, kterým by měl být osazen novinkový telefon Vivo X30. Ovšem to, zda bude model X30 představen není potvrzeno, ale valná většina tipařů tvrdí, že se tak skutečně stane.

O telefonu Vivo X30 se už nějakou dobu v souvislosti s použitím čipsetu Exynos 980 s podporou 5G mluví. Ví se, že by se X30 měl stát vůbec prvním zařízením s tímto procesorem, i když termín jeho uvedení byl odhadován spíš někdy na prosinec/december. A to hlavně proto, že společnost Samsung představila čipset Exynos 980 5G teprve v září/septembri. Jde o osmi jádrový procesor se dvěma velmi výkonnými jádry Cortex-A77 s maximálním taktem 2,2 GHz a šesti jádry Cortex-A55 s taktem 1,8 GHz pro vyšší energetickou účinnost. Procesor je také vybaven modulem NPU a GPU Mali-G76 MP5. Modem 5G je zabudován přímo v základové desce a podporuje standardy NSA a také SA. Dále zde najdeme podporu rozlišení displeje až 3360×1440 pixelů a také až 108 MPix rozlišení foto senzoru.

Očekávané parametry Vivo X30

A co se týče samotného telefonu Vivo X30, tak jeho parametry jsou zatím jen ve stádiu dohadů a odhadů, i když na síť už uteklo pár jeho fotek. Spekuluje se, že kapacita operační paměti by mohla mít až 8 GB a interní úložiště pak až 256 GB. Baterie by údajně mohla mít kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení. Očekává se i zadní fotoaparát se čtyřmi snímači a přední 32 MPix kamera. A samozřejmě by neměla chybět podpora 5G sítí. Pokud tedy bude nový model Vivo zítra skutečně představen, budeme mít i přesné informace o jeho specifikacích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.