Příští rok se čeká velký boom 5G sítí a snad každý z výrobců chytrých telefonů chce mít ve svém portfoliu aspoň jeden model s podporou 5G. Proslýchá se také, že všichni tři čínští operátoři mají licence na komerční využívání těchto sítí, takže aspoň v Číně přístroje s 5G určitě půjdou dobře na odbyt. Tato vize nedala spát ani společnosti Huawei a připravuje svůj 5G model i pro řadu Nova. Jeho obchodní název bude Huawei Nova 6 5G.

Huawei Nova 6 5G by měl být nástupcem Nova 5, který byl sice vydán ani ne před půl rokem, ale s rychlým vývojem mobilních technologií je to už skoro celá věčnost. Proto se očekává, že Nova 6 5G bude vydán ještě před koncem letošního roku. Na síti se už před pár dny objevily první renderované obrázky telefonu a dnes k nim přidáme další. Ten na svém twitterovém účtu sdílel známý a spolehlivý tipař Evan Blass. A pokud tedy rendery nelžou, bude Nova 6 5G vyveden v rudé barvě „Sunset Red“ s novým logem řady Nova na zádech. Klasické logo Huawei je umístěno podél modulu fotoaparátu.

Na rozdíl od modelu Nova 5, který měl kapkovitý výřez, bude mít „šestka“ bezrámečkový LCD displej s oválným výřezem pro přední duální kameru. Použití LCD panelu také vysvětluje, proč zde nenajdeme snímač otisků prstů, který by byl do obrazovky integrován. Čtečka otisků se nachází na hraně telefonu. O displeji lze dále říci, že se stane první LCD obrazovkou s obnovovací frekvencí 90 Hz. Na postu procesoru bychom se měli dočkat Kirinu 990 5G. A to je jistě zajímavé, protože telefony řady Nova nikdy nepatřily k top modelům. Další specifikace Nova 6 s podporou 5G sítí nejsou zatím známé a také se neví, jaké snímače dostane zadní fotoaparát. Odhaduje se, že jedním ze čtyř by mohl být ToF senzor.