Příští rok se čeká velký boom 5G sítí a snad každý z výrobců chytrých telefonů chce mít ve svém portfoliu aspoň jeden model s podporou 5G. Proslýchá se také, že všichni tři čínští operátoři mají licence na komerční využívání těchto sítí, takže aspoň v Číně přístroje s 5G určitě půjdou dobře na odbyt. Tato vize nedala spát ani společnosti Huawei a připravuje svůj 5G model i pro řadu Nova. Jeho obchodní název bude Huawei Nova 6 5G.

Huawei Nova 6 5G by měl být nástupcem Nova 5, který byl sice vydán ani ne před půl rokem, ale s rychlým vývojem mobilních technologií je to už skoro celá věčnost. Proto se očekává, že Nova 6 5G bude vydán ještě před koncem letošního roku. Na síti se už před pár dny objevily první renderované obrázky telefonu a dnes k nim přidáme další. Ten na svém twitterovém účtu sdílel známý a spolehlivý tipař Evan Blass. A pokud tedy rendery nelžou, bude Nova 6 5G vyveden v rudé barvě „Sunset Red“ s novým logem řady Nova na zádech. Klasické logo Huawei je umístěno podél modulu fotoaparátu.

Na rozdíl od modelu Nova 5, který měl kapkovitý výřez, bude mít „šestka“ bezrámečkový LCD displej s oválným výřezem pro přední duální kameru. Použití LCD panelu také vysvětluje, proč zde nenajdeme snímač otisků prstů, který by byl do obrazovky integrován. Čtečka otisků se nachází na hraně telefonu. O displeji lze dále říci, že se stane první LCD obrazovkou s obnovovací frekvencí 90 Hz. Na postu procesoru bychom se měli dočkat Kirinu 990 5G. A to je jistě zajímavé, protože telefony řady Nova nikdy nepatřily k top modelům. Další specifikace Nova 6 s podporou 5G sítí nejsou zatím známé a také se neví, jaké snímače dostane zadní fotoaparát. Odhaduje se, že jedním ze čtyř by mohl být ToF senzor.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.