Asi není třeba připomínat, že společnost Xiaomi na zítra plánuje velkou prezentační akci, která proběhne v Pekingu. Stejně tak by bylo nošením dříví do lesa, kdybychom opět opakovali, že hlavními hvězdami večírku budou jednak chytré hodinky Mi Watch a také zbrusu nový telefon Mi CC9 Pro. Ovšem bude uveden i nový model televize s obchodním názvem Xiaomi Mi TV 5. A vzhledem k tomu, že jsme o této televizi zatím nic moc neřekli, den před představovačkou se na ni mrkneme trochu podrobněji.

Xiaomi je pověstná tím, že se poměrně rychle etablovala na trhu jako jeden z nejúspěšnějších výrobců chytrých televizorů. Na svém kontě jich má poměrně dost a na čínském trhu patří mezi špičky tohoto segmentu. Bylo by tedy nerozumné nepřispěchat s dalším kouskem do portfolia. Tím bude Xiaomi Mi TV 5, která nabídne vylepšený design a další inovace. Dnes hned zrána o tom na čínské síti informuje šéf „televizní sekce“, pan Xiao Xiaoshuang.

Hlavní parametry

Ve svém postu uvedl, že Mi TV 5 bude mít skutečně minimální rámečky s tloušťkou 1,8 mm. Ty jsou dokonce ještě o 47,1% užší než u předchozích generací. Díky tomu má také nová televize vysokou užitnou plochu obrazovky. Tělo televize je vyrobeno z kovu s jednoduchým oblým rámem a zadní panel je uchycen bez použití šroubů. Tloušťka těla je pouhých 5,9 mm. Takže opět budeme mít co do činění s velmi subtilním strojem. Tolik tedy k designu TV 5, ale podívejme se i na hlavní parametry.

Obrazovka typu Quantum Dot bude pravděpodobně pocházet z dílen Samsungu, který v tomto oboru patří mezi nejlepší. Pokud tomu tak skutečně bude, Mi TV 5 bude patři mezi prémiové televizory. Displej by měl mít 108% barevný gamut, rozlišení 4K, podporu HDR10+, technologii MEMC a zobrazení s vysokým dynamickým rozsahem. Nabídnout by také měl technologii obrazové kvality deváté generace pro zobrazení reálných nezkreslených barev. Televize by měla být vybavena 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště. Neměly by chybět čtyři reproduktory s vylepšenou křivkou akustické odezvy, plnějšími basy, jemnými výškami a širším zvukovým polem. Parametry sice nejsou kompletní, ale i z toho mála lze vytušit, že opět půjde o velmi kvalitní přístroj.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.