Od vydání poslední iterace operačního systému Android se snaží snad všichni výrobci co nejdříve aktualizovat své přístroje. A to ať už ty nejnovější, nebo ty staršího data vydání. K těm, kterým se tato jistě chvály hodná činnost daří patří určitě společnost OnePlus. Ta s aktualizacemi začala u nejnovějších modelů a postupně updatuje ty starší. Nyní přichází řada na telefony OnePlus 6 a OnePlus 6T.

Na stránkách OnePlus komunity už visí informace, že na OnePlus 6 a 6T míří nadstavba Oxygen OS 10.0 a zároveň i stabilní verze operačního systému Android 10. Takže jste-li majiteli těchto dvou modelů, můžete už pomalu začít kontrolovat, zda i právě na ten váš aktualizace nedorazila. Aktualizovat se začalo před dvěma dny a update je šířen jako vždy postupně. V první vlně OTA aktualizaci dostal totiž zatím jen omezený počet uživatelů. Poté, co se vývojáři ujistí, že zde nejsou kritické chyby bude distribuce rozšířena pro další uživatele. Vývojáři zároveň upozorňují na to, že stahování aktualizace via VPN v těchto dnech ještě nemusí fungovat, protože aktualizace je šířena náhodně.

Samozřejmě aktualizace přináší všechny funkce systému Android 10. Dále také nové uživatelské rozhraní, větší herní prostor nebo nová nastavení pro notifikace. Není však k dispozici možnost skrytí horního výřezu nad displejem. Vylepšena jsou povolení pro ochranu soukromí a také jsou opraveny obecné chyby a problémy. Přidána jsou gesta přes celou obrazovku a nebo i dolní navigační panel pro přepínání nedávno použitých aplikací. Přidáno je také blokování spamu podle klíčových slov. Oprav a vylepšení je daleko víc, takže bude nejlepší počkat až k vám aktualizace dorazí a vyzkoušet všechno pořádně v praxi.