Jak jistě mnozí z nás vědí, společnost Huawei a její dceřinka Honor čas od času vyrobí telefon, který pak je prodáván tu pod značkou Huawei a tu jako Honor. Není to nic nezvyklého a tak se asi ani nebudeme divit tomu, že se na nás chystají vyrukovat s dalším rebrandem. Ten by měl mít obchodní název Huawei P Smart 2020. Jednak by mělo jít o nástupce modelu Huawei P Smart 2019 a jednak by mělo také jít o mírně přepracovanou verzi Honor 20 Lite (Youth Edition), která byla nedávno představena v Číně.

Tato informace se objevila na stránkách Android Headlines, takže se jí dá poměrně věřit. To, že je informace pravdivá také podpoří výpis certifikačního úřadu Tenaa, kterým už Huawei P Smart 2020 prošel. Proto k renderovaným obrázkům můžeme přihodit i informace o hlavních parametrech přístroje. Ale nejdřív něco málo o designu. Jednou větou by se dalo říci, že je to prostě taková dobře známá klasika. Úzké rámečky kolem displeje, poněkud širší brada a kapkovitý výřez. Na zadním panelu je jen vertikální modul trojitého fotoaparátu s LED bleskem. Kryt zadního panelu je lesklý a zřejmě budou v nabídce dvě barvy, a to lahvově zelené a varianta s barevným přechodem od fialové přes modrou až po bílou. Možná nakonec výrobce nabídne i černou variantou.

Parametry podle Tenaa

A teď už pojďme na hlavní parametry. Výpis Tenaa ukázal, že rozměry P Smart 2020 budou 157,4×73,2×7,75 mm při hmotnosti 163 gramy. OLED displej bude mít úhlopříčku 6,3 palce s rozlišením 2400×1080 pixelů a poměrem stran 20:9. Dodejme ještě, že do obrazovky bude integrován také snímač otisků prstů. Procesor by měl být osmi jádrový s maximálním taktem 2,2 GHz a s nejvyšší pravděpodobností půjde o Kirin 710F. Na čínském trhu bude telefon nabízen s kombinací pamětí 6/8 GB RAM a patrně 64/128 GB interní paměti. Tu bude možno dále rozšířit. Operačním systémem bude Android Pie s nadstavbou EMUI 9.2.2.

Zadní fotoaparát je trojitý. Podle Tenaa by jej měly tvořit snímače s rozlišením 48 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Přední selfie kamera by měla mít 16 MPix. Nesmíme zapomenout ani na baterii, která by měla mít kapacitu 4000 mAh a podporu 10 W nabíjení. Tolik tedy to, co se dá zjistit na Tenaa. Nu a podle některých tipařů by se P Smart 2020 mohl představit koncem tohoto, nebo začátkem příštího měsíce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.