Svět se pomalu chystá na zítřejší oficiální představení prvních chytrých hodinek plně pod hlavičkou Xiaomi a v posledních dnech se z nich určitě stalo mobilní téma číslo jedna. Část fanoušků stále nemůže přenést přes srdce jednoznačné kopírování designu Apple Watch, ale i tak je jasné, že Xiaomi pošle do světa skvěle vybavený produkt za (doufejme) slušnou cenu. A ve světle konstantního zaostření na segment chytrých hodinek se dnes vynořily spekulace i o údajně připravovaných chytrých hodinkách OnePlus Watch.

Nejedná se o žádné extra překvapení, protože OnePlus v poslední době naznačili plány na expanzi i do jiných kategorií než jsou telefony a indické představení OnePlus TV je toho   jen důkazem. Navíc se na mnoha trzích jedná o jednoho z hlavních konkurentů Xiaomi v poměru „cena/výkon“ a tak samozřejmě musí reagovat na konkurenci. Na internetu se dnes objevily první náčrtky, jak si údajně design hodinek OnePlus představovalo vedení v dávném projektu, že kterého nakonec nic nebylo. Tentokrát by se však nemělo jednat jen o zbožné přání, ale o reálně chystaný produkt.

Podle zákulisních informací firma připravuje svoje první chytré hodinky na uvedení na trh spolu s modely telefonů řady OnePlus 8, takže datum představení je odhadem první čtvrtletí 2020. O názvu je samozřejmě velmi brzy spekulovat, ale OnePlus Watch se stejně tak nějak nabízí. Čínští analytici se pustili do spekulací ohledně výbavy a vyšly jim chytré cibule s procesorem od Qualcommu, minimálně 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti, to vše zastřešené systémem Wear OS od Googlu. Cenově pak očekávají cenu výše než model od Xiaomi. To je solidní křišťálová koule co mají k dispozici…

Co byste na chytré hodinky OnePlus Watch říkali vy ? Značka OnePlus má na našem trhu hodně fanoušků, takže bych se o případná prodejní čísla nebál. Samozřejmě by záleželo na ceně, protože se OnePlus v poslední době začíná nebezpečně přibližovat konkurenci…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.