Máte pocit, že o chystaném telefonu Xiaomi Mi CC9 Pro už víte před jeho oficiálním představením úplně vše? Mýlíte se. I dnes pro vás po nedělním obědě máme další nášup informací o parametrech tohoto stroje. A počítáme s tím, že do úterní představovačky se ještě další zprávy vyloupnou. Sice bychom mohli primárně vycházet z toho, co odhalil Tenaa výpis, ale Xiaomi je na tento model natolik hrdá, že sama dává na síť další a další specifikace Mi CC9 Pro.

Především byl vychválen hlavní zadní fotoaparát Xiami Mi CC9 Pro, který bude dozajista jedním z hlavních taháků . A to už jen proto, že bude mít pět snímačů a ten nejsilnější bude mít rozlišení 108 MPix. Dále si k němu můžeme připočíst i ultra širokoúhlý objektiv, senzor s ohniskovou vzdáleností 50 mm pro portrétní režim a nesmíme zapomenout ani na snímač pro focení makro fotografií. Samozřejmě hitem by se mohl stát i 50× zoom, který doplní i pětinásobný optický zoom a desetinásobný hybridní zoom. Prostě a jednoduše, příznivci mobilního focení si jistě přijdou na své a pořádně se u focení vyřádí.

Hi-Res Audio

Ovšem ochuzeni nebudou ale ani audiofilové. Podle posledních informací na čínském Weibo totiž Mi CC9 Pro má za sebou certifikaci Hi-Res Audio. A díky tomu bude mít tento telefon stejný, nebo snad i lepší audio přednes než CD přehrávač. Půjde tedy o vysoké rozlišení hudebního podání, které by měla zajistit velká zvuková komora 1CC a dokonce i hlasitost vy měla být dvakrát vyšší. Celkově se dá říci, že Hi-Res, tedy High Resolution audio, lze podle odborných článků definovat jako ten nejvyšší zvukový standard se vzorkovací frekvencí větší než 44,1 kHz. U CD disku je horní hranice pásma stanovena na 22,05 kHz. Prvními telefony s takovou certifikací jsou modely společnosti Sony, která k nim nabízí i speciální sluchátka. Jak tomu bude u Xiaomi zatím těžko říci, protože je potvrzena toliko certifikace Hi-Res Audio, nikoli však speciální sluchátka s neořezaným zvukem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.