Tak to dnes máme potvrzené černé na bílém, protože Xiaomi oficiálně oznámili použití procesoru Snapdragon 730G u chystaného modelu CC9 Pro. Sice to bylo veřejným tajemstvím, ale dosud jsme to neměli oficiálně potvrzené od výrobce, protože záznamy z benchmarků tomu jen napovídaly. A pro našince je tato informace zásadní také proto, že CC9 Pro bude mít globální variantu v podobě Mi Note 10, která by se měla dostat i na evropské trhy.

Teaser plakátek od Xiaomi na sociální síti Weibo se kromě potvrzení identity použitého procesoru soustředí na porovnání s předcházející generací Snapdragon 710. A samozřejmě nárůst výkonu ve všech oblastech (hrubém výkonu, grafice a AI) je poměrně radikální. Snapdragon 730G je vyráběn 8nm technologií a od standardního SD730 se liší hlavně lepším výkonem přetaktovaného grafického čipu, nárůst by měl být zhruba o 15 %.

Ale procesor samotný nebude hlavním tahákem tohoto telefonu, protože dostane pětici zadních fotoaparátů. A i u těch už známe v podstatě finální parametry, protože hlavní 108 Mpix senzor od Samsungu (f/1.7) doplní 20 Mpix ultra-wide se záběrem 117 stupňů, 12 Mpix portrétový senzor, 5 Mpix telefoto senzor s podporou až 50x zoomu a 2 Mpix super makro senzor pro záběry už od 1.5 cm. To je velmi solidní foto výbava, takže čekáme od této sestavy velké věci.

Zbytek specifikací by měl zahrnovat údajně 6,47-palcový AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů, masivní 5260 mAh kapacitu baterie a USB Type-C port pro rychlé 30W nabíjení. Zatím jsme měli možnost vidět bílé a zelené barevné verze a telefon by měl mít slušivý design s Corning Gorilla Glass 5 na obou stranách. Oficiálně by mělo Xiaomi CC9 Pro být v Číně představeno už jen za pár dní 5. listopadu, ale na globální Mi Note 10 si budeme muset chvíli počkat až do 14. listopadu. Snad nás Xiaomi příjemně překvapí i nastavenou cenou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.