Velká čínská představovačka značky Xiaomi je na programu už 5. listopadu a kromě netrpělivě očekávaného telefonu Mi CC9 Pro se 108 Mpix fotoaparátem dojde i na první chytré hodinky z jejich stáje. Samozřejmě musíme dodat, že přímo pod jejich hlavičkou, protože jak známo, tak Amazfit od Huami také patří do ekosystému Xiaomi. Ale vlastní je přece jen vlastní, takže se od těchto hodinek čekají velké věci. Nu a my se dnešním článkem pokusíme shrnout všechny zásadní detaily, které jsou o chystaných Xiaomi Mi Watch zatím k dispozici.

Po designové stránce půjde o skoro věrnou kopii designu Apple Watch, ať už se nám tento fakt zamlouvá nebo ne. Takže se dočkáme čtvercového tvaru se zaoblenými rohy a displej bude krytý safírovým sklíčkem. Identické je i použití ovládací korunky na straně hodinek nebo umístění druhého tlačítka pod ním. K mání by hodinky měly být v černé nebo stříbrné barvě s odpovídajícími pásky, které by ale měly být poměrně jednoduše vyměnitelné.

Hardwarové vybavení bude na velmi slušné úrovni a zahrnuje hlavně velmi výkonný procesor Snapdragon 3100, vyvinutý speciálně právě pro potřeby chytrých nositelností. Dále pak vestavěný GPS čip, NFC, virtuální eSIM karta, nezávislý lineární motorek pro vibrace, vestavěné reproduktory, baterie s nadprůměrnou kapacitou a samozřejmě i Wi-Fi či Bluetooth připojení. Konkrétní detaily o displeji zatím nebyly odhaleny, ale podle všeho se bude jednat o 1,78-palcový AMOLED.

Navzdory původním předpokladům nebude Mi Watch pohánět upravená verze Wear OS, ale vlastní počin od Xiaomi – MIUI for Watch. Tento nový systém by měl mít i vlastní obchod s aplikacemi, protože s největší pravděpodobností nepůjde instalovat klasické Android aplikace. V jednom z videí jsme měli možnost vidět i design obrazovky s výběrem aplikací a jednalo se o klasické čtvercové ikony s 4×3 blokem a černým pozadím. Vestavěné aplikace budou hlavně důležité pro čínské použití, takže musíme počkat i na odhalení globálnějších, protože WeChat, AliPay nebo mapy Sogou pro nás nemají příliš váhy. K dobru ale určitě přijde možnost ovládat spotřebiče chytré domácnosti platformy MioT.

A to nejdůležitější, tedy cena ? Obecně se předpokládá, že by měla být vyšší než u nedávno vydaných Amazfit GTS, které prodávají kolem 140 dolarů. Zajímavé je určitě srovnání s největší konkurencí, protože Xiaomi budou určitě chtít jejich ceny výrazně překonat, tedy směrem níže. Apple Watch Series 5 jsou k mání kolem 611 dolarů a Samsung Galaxy Watch LTE kolem 355 dolarů. Takže něco kolem 200-250 dolarů pro Xiaomi Mi Watch ? Uvidíme už za pár dní 5. listopadu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.