I když se samozřejmě primárně věnujeme produktům čínského trhu, tak sem tam nemůžeme vynechat ani zásadní události na trhu světovém. Mezi takové patří včerejší potvrzení akvizice firmy Fitbit Googlem za solidních 2,1 miliardy dolarů, protože dost dramaticky mění situaci na poli chytrých hodinek. Fitbit je přece jen světovou trojkou a s Googlem v zádech by mohl možná uvažovat i o útoku na druhé místo Samsungu. Apple na čele peletonu ale má neotřesitelný náskok, který asi chvíli vydrží.

Ačkoli se cena akvizice může stát vysoká, tak Google získal odhadem kolem 70 % akcií Fitbitu v podstatě za babku, protože jde o zlomek původní ceny firmy. Při přepočtu na cenu akcie vychází koupě na zhruba 7.35 dolaru za kus, což je opravdu výrazně méně než původních 20 dolarů při vstupu na trh nebo maximum 50 dolarů po několika týdnech. Navíc se nejedná o první důležitý nákup Google v této kategorii, protože v lednu se jim už podařilo odkoupit část technologií značky Fossil za 40 milionů dolarů.

Fitbit bude prozatím pokračovat v aktivitách ve vlastní režii, ale výhledově bude plně začleněn do rodiny Google a produkty budou nově označovány jako „Made by Google“. Technologie a možnosti Fitbitu by mohly Googlu pomoci ve výraznějším posunu vývoje systému Wear OS pro chytré nositelnosti, případně dále vylepšit zdravotní platformu Google Fit. Fitbit samozřejmě hned neopomněl ujistit zákazníky, že veškerá nasbíraná zdravotní a fitness data jsou v bezpečí a zůstanou důvěrné.

Fajnšmekři navíc mají další důvod k radosti, protože jak je vám určitě známo, tak Fitbit před lety odkoupil fanouškovsky velmi oblíbenou značku Pebble. Takže třeba se v Googlu najde síla oživit tyto projekty hodinek s e-ink displejem, ale to je pravděpodobně jen velmi optimistický sen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.