Ve včerejším článku jsme už tak trochu naťukli některé z funkcí a specifikací chystaných chytrých hodinek Xiaomi Mi Watch. Některé z nich jsou už běžným standardem, který najdeme u mnoha dalších nositelností, jiné naopak mile překvapí. A protože jde o úplně první chytrý chronometr, který Xiaomi vydává pod svou hlavičkou a jeho produkci nepřenechala jinému výrobci, snaží si své Mi Watch pořádně vyšperkovat. K parametrům, které byly potvrzeny včera, ať už jde třeba o speciálně upravený operační systém MIUI Mi Wear nebo Snapdragon Wear 3100, dnes přidáme další.

Společnost Xiaomi totiž nově potvrdila, že hodinky Xiaomi Mi Watch budou umět ukládat hudbu do svého interního úložiště a následně ji samostatně také přehrávat. To tedy znamená, že se při streamování muziky už nebudete muset spoléhat jen na váš telefon. Tuto funkci jistě ocení ti, kteří si chodí zaběhat a u toho rádi poslouchají svoje oblíbené songy. Proto si kromě hodinek nebo náramku berou ven i telefon. S Xiaomi hodinkami telefon můžete klidně nechat doma. Prostě a jednoduše si muziku uložíte do hodinek a při běhání si ji z nich můžete pouštět přímo z reproduktoru chronometru.

Funkce hudebního přehrávače u chytrých hodinek není úplně nová. Najdeme ji třeba u hodinek Amazfit Pace nebo GTR. Ovšem určitě osloví i potenciální kupce chystaných Mi Watch. Na to konto vyšel i propagační letáček. Je vidět, že ovládání přehrávání hudby bude jednoduché, a to tapnutím na displej hodinek. Na něm se zobrazí ikonky pro spuštění přehrávání, pauzu, posunutí dopředu nebo dozadu a další funkce přehrávače. Vzhledem k této funkci, kdy je možno stahovat a ukládat hudbu je pravděpodobné, že interní úložiště Mi Watch bude mít poměrně velkou kapacitu. Respektive větší než u jiných hodinek. A když k tomu ještě přidáme i podporu eSIM, Wi-Fi, GPS nebo NFC, budou Xiaomi hodinky určitě dobrým společníkem pro každodenní používání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.