Společnost Hammer Technology je zpátky ve hře a po svém ročním odmlčení představila v Pekingu novinkový telefon Smartisan Nut Pro 3. A že svůj návrat na scénu mobilních technologii myslí vážně, nadělila tomuto modelu parametry vlajkových lodí. Jak si nový Smartisan povede mezi přístroji, které letos dostaly špičkový procesor Snapdragon 855 Plus ukáže až čas. My se ale dnes podíváme na kompletní specifikace a cenu, kterou nás výrobce chce nalákat ke koupi.

Design a displej

Zadní panel modelu Smartisan Nut Pro 3 je vyroben ze skla, rámy jsou kovové. Čelní panel obklopují poměrně úzké rámečky a ani brada není nijak masivní. Nad displejem je horní kapkovitý výřez pro přední kameru. Svou tloušťkou pouhých 7,8 milimetrů patří telefon k těm útlejším a hmotnost 185 gramů jej zas řadí k těm lehčím. Samotný AMOLED displej má úhlopříčku 6,39 palce s rozlišením FullHD+. Do obrazovky je také integrován snímač otisků prstů. Výrobce tvrdí, že jeho odezva je rychlá, a to 0,2 sekundy.

Další parametry

Díky použití osmi jádrového procesoru Snapdragon 855 Plus se Nut Pro 3 řadí mezi top modely letošního roku. K tomuto čipsetu bylo přidáno několik paměťových verzí, konkrétně 8/128 GB, 8/256 GB a 12/256 GB. Na své si tedy přijdou všichni uživatelé. Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporuje rychlé 18 W nabíjení a také PD3.0 protokol. Bezdrátové nabíjení chybí a chybí i podpora NFC, 3,5 mm audio jack a také podpora 5G. Telefon běží na vylepšeném systému Smartisan OS 7.0, který nabídne hromadu nových funkcí. Jsou to například Bing Bang 3.0, One Step 2.0 a Idea Pills 2.0. a minimalistické uživatelské rozhraní.

Foto výbava

Také foto výbava nového Smartisanu patří mezi to, co najdeme u letošních top modelů. Zadní fotoaparát má čtyři snímače. Jeho modul má ovšem rozdílný tvar u jednotlivých barevných variant. U černé a zelené varianty je to jeden obdélníkový modul, ve kterém jsou uloženy všechny senzory i LED blesk. U bílé barevné varianty jsou do jednoho vertikálního modulu uloženy tři snímače a čtvrtý je napravo od tohoto hlavního modulu. Pod ním je LED blesk.

Primární senzor Sony IMX586 má rozlišení 48 MPix a světelnost f/1.75. Sekundární snímač má 13 MPix a funguje jako ultra širokoúhlý objektiv se záběrem až 123°. Třetí teleobjektiv má 8 MPix a poslední 5 MPix snímač slouží pro focení makro fotek ze vzdálenosti 2 cm. Mezi funkcemi najdeme i Super Night View 2.0 pro noční focení a speciální algoritmus, který koriguje zkreslení ultra širokého objektivu. Přední kamera má 20 MPix a snímač Samsung 3T1 se světelností f/2.0.

Cena a dostupnost

Telefon je možno už nyní koupit na oficiálních stránkách Smartisan, JD.com a nebo Tmall. Nabízen je v barvě tmavě zelené, černé a bílé. Jeho ceny jsou následující:

  • 8 GB/128 GB – 2899 jüanů (412 dolarů)
  • 8 GB/256 GB – 3199 jüanů (455 dolarů)
  • 12 GB/256 GB – 3599 jüanů (511 dolarů)