Na čínských e-shopech se dá sehnat opravdu skoro cokoliv a tak i pokud snad sháníte síťové prvky pro vaší domácí nebo pracovní Wi-Fi síť, tak si určitě v nabídce vyberete. Základem je samozřejmě pořádný router, ale často ani ty nejsilnější nejsou schopny poskytnout takový dosah signálu, jaký by se vám líbil. Pak musí nastoupit do práce repeatery nebo extendery a dvojici podobných pro vás dnes máme z nabídky na obřím světovém tržišti Ebay.

Xiaomi Mi Wi-Fi Repeater Pro je velmi dostupnou volbou pro rozšíření pokrytí signálem vaší Wi-Fi sítě a může nabídnou například 2 externí 2dBi anténky, teoretickou přenosovou rychlost 300 Mbps, kit ke snadné montáži na zeď a také kompatibilitu se širokým spektrem dostupných značek a modelů routerů. Podporováno je až 64 současně připojených zařízení, takže se snad nebudete v rodině dohadovat o dostupnosti připojení. Tento velmi zajímavý extender si můžete zakoupit například na Ebay za 11.99 dolarů a pokud zrovna stavíte bezdrátovou síť pro pokrytí větší plochy, tak se může jednat o dobrou volbu.

V případě Xiaomi Mi Wi-Fi Repeater 2 se jedná už o druhou generaci tohoto zesilovače Wi-Fi a díky mnohem kompaktnějším rozměrům bude asi pro mnoho uživatelů zajímavější. Může toho nabídnout hodně, třeba duo antén a rychlosti až 300Mbps a velmi jednoduché nastavení. Není nutné žádné složité instalace ovladačů, stačí jen vše zapojit a využívat dokonce i stejné parametry, jména a heslo dosavadní sítě. Zesilovač je navíc napájen jen pomocí USB portu, který je navíc otočný až o 180-stupňů, takže si ho nastavíte opravdu tak jak potřebujete. V akci na Ebay pořídíte momentálně jen za 6.88 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.