Oficiálního představení nových telefonů řady Xiaomi Mi Note 10 se dočkáme až za dva týdny a čínská značka chystá návrat k oblíbené sérii ve velkém stylu. Na stejné představovačce se dočkáme i modelu CC9 Pro a posledních informací to vypadá, že Mi Note 10 bude pro globální trhy názvem právě tohoto kousku. Výbava bude více než solidní a hlavní pozornost je určitě upřena na štědrou porci pěti foto senzorů na zádech telefonu. Dnešní oficiální render snímek navíc poodhaluje specifikace a určení těchto senzorů, takže se na něj můžeme podívat blíže.

Všech pět zadních fotografických senzorů je orientováno hezky v jedné svislé linii, ale nebudou všechny pohromadě v jednom modulu se shodnými rozestupy. Hlavní 108 Mpix senzor budí pozornost už svým rozlišením, i když samozřejmě výsledné fotografie v normálním režimu budou díky pixel binningu (neboli sdružování pixelů) „jen“ 27 Mpix. Doplní ho pak 5 Mpix telefoto čočka podporující až 50x zoom (čekáme 5x optický), 20 Mpix ultra-wide modul, 12 Mpix portrétový senzor a 2 Mpix pro super makro snímky. To už je velice zajímavá sestava a budeme velice zvědavi na výsledné fotografie, protože první promo návnady vypadaly fantasticky. Na úplné usurpování trůnu to asi nebude, ale možná se dočkáme velmi vysokých příček na žebříčku.

Co se týče zbytku specifikací, tak by Mi Note 10 (a samozřejmě tak i CC9 Pro) mělo nabídnout 6,47-palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením a integrovanou čtečkou otisků prstů, octa-core procesor s jádry na 2.2 GHz (houfně tipovaný jako Snapdragon 730G) a sbírku fotoaparátů doplní 32 Mpix selfie kamerka. K mání by měl být i vylepšený model Mi Note 10 Pro s údajnou výbavou zahrnující Snapdragon 855 Plus, 90 Hz displej nebo vnitřní paměť UFS 3.0. Výrobce už pro tento kousek potvrdil i nadprůměrnou baterii s kapacitou 5260 mAh a podporu rychlého 30W nabíjení. Tak už jen solidní cena a máme hotovo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.