5. listopad/november bude pro společnost Xiaomi velkým dnem. Mají totiž na tento termín v Číně naplánovánu velkou prezentační akci, na které hodlají světu ukázat nové telefony, televizi a také zbrusu nové chytré hodinky Xiaomi Mi Watch. Podle mnoha snímků, které se potulují po internetu, se dá vysledovat jak budou hodinky vypadat. Nutno přiznat, že se Xiaomi v rámci designu svého chronometru evidentně inspirovala u Apple Watch, ale konec konců proč ne.

Potvrzeno je i to, že chytré hodinky Xiaomi MI Watch poběží na speciálně upraveném operačním systému MIUI Mi Wear. Ten by měl být určen výhradně pro chytré nositelnosti, zejména pak pro hodinky. Dále je také známo, že hodinky budou osazeny procesorem Snapdragon Wear 3100. Měly by mít podporu eSIM, 4G sítí, NFC, GPS, Wi-Fi, Bluetooth a hlasového asistenta. Pravá hrana hodinek je osazen korunkou pro snadnější pohyb v uživatelském rozhraní a také pro zapnutí a vypnutí.

To, jak vlastně vypadá jejich uživatelské rozhraní a MIUI Wear je zřejmé z krátkého videa. To na svém Weibo účtu zveřejnil Lei Jun, takže tyto pohyblivé obrázky můžeme považovat za oficiální. Z dalšího videa na YouTube je patrno, že kromě ovládání pomocí korunky lze hodinky ovládat i dotykem a je vidět jak hodinky fungují v praxi.

Kapacita baterie zatím není známá, ale výrobce tvrdí, že bude dostatečně silná na to, aby hodinky na jedno nabití vydržely poměrně dlouho. Z výše uvedených parametrů je jasné, že se z hodinek bude dát telefonovat a nebo na nich přehrávat videa. Samozřejmě nebudou chybět ani funkce, na které jsme si u chytrých chronometrů zvykli. Předinstalováno bude i několik aplikací jako je WeChat nebo DidDi, což je aplikace podobná Uberu. Xiaomi Mi Watch bude možnou využít i k ovládání chytré domácnosti. Na závěr ještě dodejme, že půjde o vůbec první hodinky, které společnost uvede pod svou vlastní značkou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.