Společnost Xiaomi připravuje k brzkému představení dva telefony. Prvním z nich je Mi CC9 Pro a tím druhým Xiaomi Mi Note 10. Ten by měl rozšířit řadu Mi Note, u které se zdálo, že na ni výrobce tak trochu zapomněl. Oba modely mají za sebou některé z potřebných certifikací a oba už také prosvištěly testováním v Geekbench. A oba přístroje mají velmi podobné, ne-li dokonce shodné parametry. A to včetně penta fotoaparátu s primárním 108 MPix snímačem.

Díky shodným specifikací Xiaomi Mi Note 10 a Mi CC9 Pro se už dříve spekulovalo, že by mohlo jít o jeden přístroj, který bude mít dva různé názvy pro různé trhy. Zdá se, že Geekbench výpis by tuto tezi mohl potvrdit. Navíc se proslýchá, že Mi CC9 Pro bude představen 5. listopadu/novembra společně s dalšími produkty. Ovšem Mi Note 10 bude údajně, podle polské pobočky Xiaomi, uveden až 14. listopadu/novembra, a to přímo v Polsku. Ale vraťme se zpět k výpisům Geekbench.

Porovnání Mi Note 10 a Mi CC9 Pro na Geekbench

Nejdřív se podíváme na Mi Note 10. Ten prošel testy s kódovým označením „Tucana“. To je identické jako u modelu Mi CC9 Pro. Telefon byl testován s osmi jádrovým procesorem společnosti Qualcomm s taktem 1,8 GHz, 6 GB operační paměti a systémem Android Pie. V Single-core testu získal 544 body a ve více jádrovém testu pak 1713 bodů. Podobně na tom je podle Geekbench i Mi CC9 Pro. Také byl testován s osmi jádrovým procesorem Qualcomm s taktem 1,8 GHz, 8 GB RAM a systémem Android Pie. Dokonce i jeho výsledky jsou téměř stejné jako u Note 10. A to 545 bodů v Single-core a 1640 ve více jádrovém testu.

Z toho lze usoudit, že i Xiaomi Mi Note 10 by měl být osazen procesorem Snapdragon 730G, i když v jeho případě se spekulovalo o použití čipsetu Snapdragon 855. Ovšem údajně je připravována i Pro verze a ta by skutečně SD855 mít mohla. Nyní se také očekává, že oba telefony budou nabízeny v několika paměťových verzích, a to zřejmě 6/8/12 GB RAM a 64/128/256 GB interního úložiště. Oba modely by měli mít zadní fotoaparát s pěti snímači a přední 32 Mpix kameru. AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,4 palce s FullHD+ rozlišením. Pokud bude skutečně vydána i verze Mi Note 10 Pro, displej by mohl být 6,7 palcový s obnovovací frekvencí 90 Hz. Ale v tomto směru ještě není vůbec nic potvrzeno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.