Pokud patříte mezi fanoušky odolných telefonů, tak jste určitě v minulosti natrefili na velmi úspěšné modely řady Ulefone Armor. Ty už dlouhodobě patří k tomu nejpovedenějšímu na trhu a poslední generace Ulefone Armor 7 to jen potvrzuje. Nový telefon velmi nedávno dorazil do předprodejů a podle specifikací se opravdu nejedná o žádné „ořezávátko“. Takže velmi rychle zapomeňte na přežité teorie o nutnosti většiny odolných telefonů podávat podprůměrné výkony.

Samozřejmě spousta fanoušků ohrne nos na procesorem od Mediateku, ale Helio P90 si to určitě nezaslouží. Tento procesor drží krok se Snapdragony řady 7xx a s výsledky v Antutu kolem 210.000 je často překonává. V tomto telefonu ho doplní hned 8 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, 6,3-palcový displej s FullHD+ rozlišením a kapkovitým vykousnutím, systém Android 9 Pie nebo třeba 5500 mAh kapacita baterie podporující 15W rychlo-nabíjení nebo 10W Qi bezdrátové nabíjení. A výrobci nezapomněli ani na vychytávky jako je NFC čip, senzor na měření srdečního tepu nebo boční čtečku otisků prstů.

Špatná nebude ani fotografická výbava, protože na odolný telefon má Ulefone Armor 7 docela slušnou sestavu senzorů. Vzadu najdeme trojkombinaci 48 Mpix hlavní Samsung senzor + 16 Mpix noční snímač + 8 Mpix telefoto čočka a pro selfie kamerku je použit 16 Mpix snímač. Samozřejmě se ale také nemohlo zapomenout na odolné zpracování a veškeré certifikace zahrnující IP68/IP69K nebo MIL-STD-810G. Potěší i plná sestava globálních LTE frekvencí, aby se neřeklo.

 

Jak už bylo zmíněno, tak Ulefone Armor 7 už se vyhřívá v předprodejích a oficiální cena byla nastavena na 369.99 dolarů. To na odolný telefon není zrovna málo, ale na druhou stranu opravdu nehovoříme o nějakém obstarožním kusu s výběhovým hardwarem. Takže se od ně dá opět očekávat úspěch a slušná prodejní čísla. Pokud patříte k jedincům, kterým se odolné telefony zamlouvají, nebo prostě potřebujete konečně něco odolnější než super-tenkou designovou křehkou věc, tak se na něj určitě mrkněte.