Dnes snad všichni z etablovaných čínských výrobců mají ve svém portfoliu i nějakou tu nositelnost. K těm, které si získávají stále větší popularitu patří chytré náramky. Ty v sobě elegantně skloubily potřebné fitness funkce, různé monitoringy a dnes už i slušné displeje. Navíc se dají pořídit za rozumnou cenu. K takovým rozhodně patří i náramky společnosti Huawei a Honor. A právě po velmi solidním úspěchu loňského modelu Huawei Band 3 Pro se společnost chystá na letošní verzi Huawei Band 4 Pro. Sice by se mohlo zdát, že vyjde velmi brzo po Band 4, který byl představen doslova před pár dny, ale fanoušci budou jistě jásat.

Odhadované specifikace a design

A protože by měl být nový náramek Huawei Band 4 Pro uveden zřejmě do konce roku, jsou tu už první informace o něm, a to včetně několika renderovaných obrázků. Z těch se dá tipovat, že design bude kopírovat loňský Band 3 Pro. Tvar modulu s displejem je stejný a samozřejmě stejný je i nezbytný silikonový řemínek. Stejně jako u Band 3 Pro najdeme i zde barevný AMOLED displej s dotykovým tlačítkem ve tvaru úzkého oválku. Přidány by měly být nové ciferníky a tapety. A dočkat bychom se měli i do těla vestavěného USB konektoru pro velmi jednoduché nabíjení bez nutnosti použití kabelu a nabíječky. Ale tuhle vychytávku najdeme i u nedávno představených náramků Honor Band 5i a Huawei Band 4.

Podle renderů bude náramek nabízen v několika barevných variantách včetně sytě červené a černé. Řemínek bude možno snadno vyměnit a jeho uchycení kolem zápěstí bude pohodlné a padne na jakkoli širokou ruku díky mnoha otvorům pro upnutí spony. Co se týče přesných parametrů a funkcí zatím tak trochu tápeme, protože nic nebylo dosud zveřejněno. Tipaři ale odhadují, že rozhodně nebude chybět snímač tepové frekvence a funkce pro měření hladiny kyslíku v krvi. Náramek by měl mít i určitou odolnost proti vodě a také GPS. Také by neměl chybět Bluetooth pro spárování s telefonem a určitě výrobce nezapomene přidat i nějaké sportovní režimy. Další bližší informace očekáváme v dohledné době.