Představovačka telefonu Xiaomi Mi CC9 Pro se blíží a proto je důležité, aby jeho potenciální kupci byli řádně navnaděni a připraveni za nový telefon utratit své těžce vydělané peníze. A určitě na ně dobře zafunguje, když se výrobce  pořádně se pochlubí tím, co bude jednoznačně hlavním tahákem přístroje. Ano, jde o zadní fotoaparát. Podle výpisu Tenaa a nejen podle něj víme, že bude mít pět snímačů, přičemž ten primární bude mít rozlišení 108 Mpix. A Mi CC9 Pro se tak stane prvním přístrojem s takovým senzorem. Samozřejmě ani další parametry telefonu nebudou k zahození, ale kamera je prostě top.

Složení fotoaparátu

Ale abychom hlavní fotoaparát pořádně popsali a nezůstali jen u primárního 108 MPix snímače, pojďme se podívat i na další senzory a funkce. Sekundární snímač má 20 MPix a funguje jako ultra široký objektiv se záběrem až 117°. Následuje 12 MPix senzor s ohniskovou vzdáleností 50 mm pro portrétní režim s duálním automatickým ostřením a světelností f/2.0. Poslední snímač je určen pro makro fotky, které bude možno fotit ze vzdálenosti 1,5 centimetru.

Dodejme ještě, že 108 MPix snímač pochází z dílen Samsungu se světelností f/1.7. Co je ale určitě také zajímavé, jedná se o „teleskopický“ senzor, který zvládne pětinásobný optický zoom, desetinásobný hybridní zoom a až 50× digitální zoom. A právě tohoto zoomu se týká krátké čínské video, které ukazuje, že čočka zvládne na vzdálenost pěti metrů a při padesátinásobném přiblížení nafotit ostře a do posledních detailů i malá písmena.

A protože má tento senzor také velký dynamický rozsah a citlivost, nezalekne se ani focení za špatných světelných podmínek. Samozřejmě lze předpokládat, že náklady na výrobu telefonu s touto výbavou jsou vysoké. Podle výrobce až pětkrát vyšší než u předchozího modelu CC9. Tipaři proto odhadují, že cena Xiaomi Mi CC9 Pro nebude nižší než 3000 jüanů, což je zhruba 425 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.