Na začátku tohoto měsíce jsme si připomněli, že společnost Hammer Technology stále ještě žije a výrobu telefonů značky Smartisan nepověsila až tak úplně na hřebík. Poslední model totiž vydali loni o prázdninách a od té doby o nich nebylo vůbec slyšet. Zlí jazykové dokonce tvrdili, že se potýkají s velkými finančními problémy a blíží se krachu. Zdá se, že opak je pravdou a pravdou je i to, že chystají další přístroj, který bude patřit mezi vlajkové lodi. Jeho obchodní název bude Smartisan Nut Pro 3.

A protože by měl být Smartisan Nut Pro 3 oficiálně představen už zítra, máme tu i pár informací o něm. Specifikace telefonu se objevily na čínském Weibo a shrnují téměř vše, co o chystaném přístroji chceme a potřebujeme vědět. Ve výpisu, který na Weibo zavěsil uživatel @Digital Chat Station, figuruje telefon s kódovým označením DT1901A. Z textu v jazyce „rozsypaného čaje“ je pak patrno, že AMOLED displej bude mít úhlopříčku 6,39 palce s rozlišením 2340×1080 pixelů. Kolem displeje by měly být úzké rámečky a v horním kapkovitém výřezu bude uložena přední 20 MPix kamera.

A nyní se dostaneme k tomu parametru, který by měl model Nut Pro 3 přiřadit k letošním vlajkovým lodím. A tím je použitý procesor. Jistě, jde o Snapdragon 855 Plus. Doplnit by jej mělo 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Jak už se objevilo v předchozích uniklých zvěstích, bude zadní fotoaparát složen ze čtyř snímačů. Jmenovitě to budou 48 MPix senzor se světelností f/1.75, 13 MPix ultra širokoúhlý snímač, 8 MPix teleobjektiv a 5 MPix makro senzor. Baterie bude mít kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení. Zamrzí však to, že zde nenajdeme podporu bezdrátového nabíjení, NFC a ani 3,5 mm audio konektor. Weibo se nezmiňuje o verzi operačního systému, ale s vysokou pravděpodobností to nebude Android 10.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.