Ohebné telefony si za poslední rok prošly opravdu extrémně turbulentním vývojem a nikdo jiný to neví lépe než první generace modelu Samsung Galaxy Fold. Ten musel podstoupit velmi výrazné designové změny dokonce už i po samotném vydání a firma dokonce musela stahovat z trhu první kusy rozeslané novinářům. Podle všeho se ale už vše podařilo vyřešit a Galaxy Fold už je k mání i pro reálné uživatele co neví, co s penězi. Ale včera jsme se dočkali jednoho velmi zajímavého oznámení, protože to vypadá, že jihokorejský gigant pracuje na novém ohebném modelu Fold a bude to designové „véčko“.

Tyto informace pochází z developerské konference Samsungu a pro lepší představu o designu se na plánované „véčko“ můžete mrknout v GIFu níže. Zatímco první Galaxy Fold se po rozložení vyrovná plochou displeje malému tabletu, tak by nové „véčko“ mohlo nabídnout mnohem kompaktnější model do kapsy. Ten by opravdu připomínal staré flip telefony a z části se určitě bude podobat i chystané Motorole RAZR. Nový model Galaxy Fold je zatím znám jen pod údajným produktovým označením SM-F700F a mohlo by se jednat o nedávno naznačený 256 GB telefon Samsungu.

Na začátku října se navíc na teaser plakátku jednoho z čínských operátorů objevil název Samsung W20 5G a silueta naznačovala právě zavírací telefon dávné konstrukce. Pokud ale přistoupíme na ohebný displej, tak by vše najednou dávalo smysl a mohlo by se jednat právě o tento Samsung. V ostré konkurenci Huawei Mate X (který je podle mnohých mnohem pokročilejší) si jihokorejská firma bude chtít zachovat tvář a určitě zintenzivní vývoj dalších modelů ohebných telefonů. Přece jen se podle mnohých jedná o budoucnost mobilního designu.

My si to tak úplně nemyslíme, ale naše rezervovanost možná vychází právě z vleklých problémů prvních generací a obecné nedůvěře v mechanická řešení spojená s nezbytným pantem. Každopádně je „véčko“ asi lepší nápad než obří telefon po rozložení a může si najít mnohem větší skupinu příznivců. Nechme se překvapit. Tedy minimálně cenou, protože se určitě opět bude jednat o pořádně mastný kousek…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.