Možná si ještě po čtyřech letech vzpomenete na chytré hodinky Moto 360. Jejich druhá generace byla vydána v roce 2015, tenkrát ještě pod hlavičkou společnosti Motorola a šlo o jedny z prvních hodinek, které běžely na operačním systému Android Wear. Po čtyřech letech se hodinky vrací, ale letos je vše už tak trochu jinak. Motorola v roce 2016 přestala chytré hodinky vyrábět a operační systém byl přejmenován na Wear OS. Letošní model hodinek pochází z dílen neznámé společnosti eBuyNow, ale Motorola tuto výrobu licencuje. Hodinky běží na systému Wear OS a jejich design je hodně podobný tomu, se kterým před lety chronometr vyrukoval.

Letošní verze chytrých hodinek Moto 360 má kruhový 1,2 palcový OLED displej s rozlišením 360×360 pixelů. Na nerezovém rámu hodinek najdeme i korunky pro snazší ovládání uživatelského rozhraní. Ciferník chrání sklo Gorilla Glass 3. Uvnitř najdeme procesor Snapdragon 3100 s 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště. Spárování s telefonem probíhá přes Bluetooth 4.2. Hodinkám nechybí ani podpora Wi-Fi, NFC, GPS, akcelerometru, gyroskopu a barometru. A v neposlední řadě ani 3ATM odolnost proti vodě.

Mezi funkcemi najdeme Always On, monitoring tepové frekvence a další funkce, které dnes už neodmyslitelně k chytrým hodinkám patří. Baterie má kapacitu 355 mAh a výrobce uvádí, že má podporu rychlého nabíjení. Z nuly na 100% by se měl chronometr nabít za 60 minut. Úsporný režim baterie se automaticky aktivuje ve chvíli, když je výše nabití na nízké úrovni. V tomto režimu by měly hodinky údajně vydržet další 3 dny.

Řemínek hodinek bude nabízen v silikonovém i koženém provedení a bude snadno vyměnitelný. Samotné hodinky půjdou do prodeje v barvách Steel Grey, Rose Gold a Phantom Black. Od poloviny listopadu/novembra budou v předběžných objednávkách v USA, Kanadě a Velké Británii za 350 dolarů nebo 340 liber. Samotné prodeje odstartují v prosinci/decembri.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.