Společnost Huawei pracuje na dalším telefonu populární řady Nova, který spadá do střední třídy. Bude nástupcem modelu Nova 5 a je tedy logické, že jeho obchodní název bude Huawei Nova 6. Byť půjde o přístroj střední třídy, bude nabízen ve dvou verzích s podporou 4G a 5G sítí. O modelu 5G se ví, že bude mít přední duální kameru uloženou do oválného modulu. Jak na tom bude verze s podporou 4G zatím není známo. Co naopak známo je, je skutečnost, že obě verze prošly certifikací 3C.

Na stolech certifikátorů se Huawei Nova 6 objevil pod kódovými označeními WLZ-AL10 a WLZ-AN00. Vzhledem k tomu, že 3C certifikuje jen záležitosti kolem nabíjení přístrojů, z výpisu nevyčteme jejich další parametry. Nicméně se lze dočíst, že verze WLZ-AL10, což je označení pro model s podporou 4G, bude dodávána s nabíječkou HW-100400C00, která má maximální výkon nabíjení až 40 W. A totéž platí o verzi s 5G. I ta bude mít podporu rychlého 40 W nabíjení.

Díky tomu, že obě verze Huawei Nova 6 už za sebou mají i další certifikace, někteří z tipařů odhadují, že by se telefony mohly objevit ještě do konce letošního roku. Ovšem o hlavních parametrech přístrojů se také zatím jen spekuluje. Podle všeho by měla být verze s podporou 5G sítí osazena procesorem Kirin 990 5G. Mluví se také o tom, že AMOLED displej bude mít vestavěný snímač otisků prstů. Hlavní zadní fotoaparát by měl mít čtyři snímače doplněné LED bleskem a laserovým ostřením. Zadní panel by měl být skleněný. Je velmi pravděpodobné, že by se měly oba modely vbrzku dostat i k certifikaci Tenaa, kde bychom mohli o specifikacích zjistit podstatně více.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.