Ještě včera o telefonu Xiaomi Mi CC9 Pro bylo známo a potvrzeno jen to, že bude mít penta fotoaparát s primárním 108 MPix snímačem. A k tomu byl potvrzen termín jeho oficiálního přestavení, který výrobce naplánoval na 5. listopadu/novembra. Sice jsme měli i jakési malé povědomí o dalších parametrech přístroje, ale tyto údaje vycházely pouze z toho, co odhadovali tipaři.

Nyní můžeme potvrdit některé ze specifikací Xiaomi Mi CC9 Pro, a to díky tomu, že telefon prošel certifikací Tenaa. Vy výpisu figuruje s kódovým označením Xiaomi M1910F4E. Je však škoda, že certifikátoři nepřidali do výpisu také fotky, takže design je stále ještě zahalen tajemstvím. V rámci vzhledu máme snad jen jasno u zadního penta fotoaparátu. Tři snímače budou uloženy do jednoho vertikálního modulu. Čtvrtý a pátý senzor budou solitérně uloženy pod modulem. Napravo od hlavního modulu jsou i dva duální LED blesky.

Parametry podle Tenaa

Ale pojďme se podívat jak bude Mi CC9 Pro vybaven. Podle Tenaa bude mít 6,47 palcový OLED displej s rozlišením FullHD+ a poměrem stran 19,5:9. Do obrazovky je také integrován snímač otisků prstů. Rozměry telefonu jsou 157,8×74,2×9,67 milimetrů při hmotnosti 208 gramů. Jedná se tedy o poměrně tlustší model, ale to je dáno velkou baterií s kapacitou 5170 mAh. Podle výpisu 3C bude mít podporu rychlého 30 W nabíjení. Typ procesoru není na Tenaa specifikován, ale půjde o osmi jádrový čipset s maximálním taktem 2,2 GHz. Měl by to údajně být Snapdragon 730G.

V rámci pamětí bychom se měli dočkat několika verzí, a to 6/8/12 GB operační paměti a 64/128/256 GB interního úložiště. Operačním systémem bude Android Pie, zřejmě s nejnovější MIUI 11. Výpis potvrdil také primární 108 Mpix snímač u zadního fotoaparátu. Rozlišení dalších čtyř senzorů Tenaa neuvádí. Přední kamera by měla mít 32 MPix a bude uložena v kapkovitém výřezu. Údajně by neměla chybět duální GPS a IR blaster. Stejně jako včera však nic netušíme o případných cenách jednotlivých verzí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.