Přístroj Pocophone F1 patřil mezi nejlépe hodnocené telefony roku 2018. Aby taky ne, výborná výbava a skvělá cena. Tři měsíce po jeho uvedení hlásil hrdý výrobce, že se jej prodalo více než 700 tisíc kusů. A nutno dodat, že se prodává i nadále dobře, a to i letos, kdy už má na krku jeden rok. Všichni majitelé se hned po vydání letošní iterace nadstavby MIUI začali těšit na aktualizaci.

Ovšem poté, co Xiaomi zveřejnila svůj harmonogram aktualizací, nastala mezi majiteli přístroje Pocophone F1 panika. Na seznamu totiž tato hvězda roku 2018 zcela chyběla. Dobrá zpráva dorazila koncem září/septembra. Na svém twitterovém účtu ji zveřejnil šéf společnosti Pocophone Global, pan Alvin Tse. Potvrdil, že seznam telefonů pro aktualizaci, který společnost zveřejnila zahrnuje jen přístroje, které byly také uvedeny na čínském trhu. Což ovšem není případ telefonu Pocophone F1. Ten se v Číně prostě neprodává a proto na seznamu chybí.

Dodal také, že stabilní verze MIUI 11 bude pro Poco F1 dostupná koncem října/októbra a nebo začátkem listopadu/novembra. Konec října je tu a s ním také stabilní MIUI 11. Uživatelé, kteří ji už na svém stroji mají jásali jen do té chvíle, než zjistili, že je založená na systému Android Pie a ne na Android 10. Na stránkách Reddit na toto téma běží poměrně čilá diskuze a fanoušci se diví, proč mají po aktualizaci stále Android Pie, když byl Poco F1 zařazen do programu Android Q. A navíc také proběhlo testování.

Aktualizace MIUI 11 obsahuje i bezpečnostní záplatu pro říjen/október a zatím je šířena postupně. Údajně ji dostali někteří uživatelé v Itálii, ostatní si na ni budou muset ještě chvíli počkat. Distribuce probíhá via OTA a aktualizační balíček je poměrně velký, a to až 1,8 GB. Je přislíbeno, že aktualizace na Android 10 by pro Pocophone měla dorazit do konce roku. Doufejme.