Jak nakonfigurovat Huawei Watch GT 2 za 5 minut? Máme tady novou generaci chytrého sporttestru od Huawei. Watch GT 2 zachovává nejen bezkonkurenční výdrž baterie, ale přináší i množství nových funkcí a vychytávek. Zde je návod krok za krokem, jak je rychle nastavit a jednoduše propojit s vaším smartphonem.

Jak nakonfigurovat Huawei Watch GT 2 – První kroky

Ihned po zapnutí vám Huawei Watch GT 2 umožní vybrat si jazyk pro menu a veškeré zprávy. Následně je zahájen proces párování hodinek s telefonem, k čemuž budete potřebovat aplikaci Huawei Health. Pokud používáte telefon Huawei nebo Honor, aplikace je již předinstalovaná a stačí ji jen spustit. Na telefonech jiných výrobců je potřeba si aplikaci stáhnout z Google Play či Apple Store.

Aplikace Huawei Health

Při prvním spuštění vás aplikace požádá o potřebné povolení na její správné fungování. Jde o přístup na internet, telefonování, polohu a Bluetooth. V dalším kroku si můžete vybrat zemi, ve které se nacházíte.

Jak nakonfigurovat Huawei Watch GT 2

Máte-li smartphone Huawei, musíte se při prvním spuštění aplikace Huawei Health přihlásit pomocí svého Huawei ID nebo si jej vytvořit v případě, že účet ještě nemáte. Při zakládání uživatelského profilu v aplikaci je potřeba uvést své datum narození, pohlaví, výšku a hmotnost. Tyto údaje slouží pro správný výpočet spálených kalorií a dalších ukazatelů fyzické aktivity.

Spárování se smartphonem

Po přihlášení do aplikace Huawei Health hledejte záložku „Zařízení“ a vyhledejte tlačítko „Přidat“:

Potom označte skupinu zařízení, kterou hledáte, v tomto případě Smart Watch.

Pokud nemáte aktivovaný Bluetooth na telefonu, při pokusu o připojení se zobrazí zpráva s žádostí o jeho spuštění.

Na obrazovce se zobrazí seznam dostupných zařízení. Vyberte stejný symbol, který se zobrazuje na číselníku Watch GT 2. Obvykle je uvedený jako první.

Jak nakonfigurovat Huawei Watch GT 2

Po dobu procesu párování jej musíte potvrdit také na obrazovce hodinek. V posledním kroku požádá aplikace o přístup k adresáři, což je nezbytné pro volání přímo z hodinek.

Hotovo, konfigurace byla dokončena.

Aktualizace softwaru

Po spárování se smartphonem je vhodné zkontrolovat, jestli je k dispozici aktualizace softwaru pro vaše hodinky. V tomto případě přejeďte dolů po obrazovce s volbou Watch GT 2 úplně dole, vyberte Aktualizace firmwaru a potom klikněte na položku Vyhledat aktualizace.

Pokud jsou aktualizace k dispozici, stáhnou se a nainstalují automaticky. Aby proces proběhl bez problémů, je zapotřebí, aby sporttester a smartphone byli nabity nejméně na polovinu a aby obě zařízení zůstala blízko sebe, zkrátka aby nepřišly o spojení.

Notifikace

Abyste optimálně využili všech možností, které Watch GT 2 nabízí, můžete si vybrat notifikace, které vám budou hodinky zobrazovat. Díky tomu si můžete být jistí, že vám neuniknou důležité informace, ale též nebudete “spamováni” nadměrným množstvím oznámení. Přejděte na záložku Upozornění a ujistěte se, že jsou zapnutá. Potom vyberte ty aplikace, které jsou pro vás nejdůležitější.

Jak nakonfigurovat Huawei Watch GT 2 – Sledujte svoje aktivity a zdraví

Pro využití nástrojů na monitorování zdraví se nejprve ujistěte, že jsou aktivní následující funkce:

Tyto funkce monitorují kvalitu spánku, puls a úroveň stresu. Sledování statistik v jednotlivých dnech, týdnech a měsících umožní analyzovat váš zdravotní stav a zavést změny, či úpravy životního stylu.

Jak nakonfigurovat Huawei Watch GT 2 – Příjem hovorů

Když jsou hodinky Watch GT 2 připojené k telefonu, automaticky vás upozorní na přicházející hovor. Hovor můžete přijmout nebo odmítnout rovnou z hodinek. Když hovor přijmete, díky zabudovanému reproduktoru konverzace proběhne pomocí hands-free.

Pokud chcete hovor uskutečnit přímo ve Watch GT 2, nejprve zkopírujte kontakty z telefonu do smart hodinek. Watch GT dokáží uložit 10 oblíbených kontaktů.

Vyhledejte v aplikaci Huawei Health oblíbené kontakty a zmáčkněte tlačítko Přidat. Poté vyhledejte kontakty, které chcete přidat, v adresáři. V případě, že má kontakt jen jedno telefonní číslo, kliknutím se automaticky odešle do hodinek. Pokud je u kontaktu přiřazených čísel několik, můžete si vybrat preferované číslo před odesláním na vaše hodinky.