Oficiální představení modelu Huawei Nova 6 5G může být blíže než si myslíme a nárůst zaručených informací a obrázků tomu jen nasvědčuje. Jen včera se dostaly na web rendery tohoto nového telefonu a dnes jsme se dočkali potvrzení díky jedné „špiónské“ fotografie ze sociální sítě Weibo. Takže můžeme s klidným svědomím potvrdit některé designové prvky telefonu, i když samozřejmě jsme hlavně zvědavi na hardwarovou výbavu. A tu nám podobné obrázky bohužel neodhalí.

Huawei Nova 6 5G by se údajně měla stát nejdostupnějším 5G telefonem od Huawei, ale pro našince je to stále jen malá kuriozita, protože se o 5G sítě v našich podmínkách nebudeme muset starat ještě hezkých pár let. Naštěstí se hovoří i o existenci levnější 4G varianty telefonu, což je rozhodně dobrá zpráva, protože proč platit za technologie, které nevyužijeme ? Otázkou však zůstává (ostatně jako u všech chystaných modelů Huawei) dostupnost mimo asijské trhy, vzhledem ke známým problémům s absencí služeb Google.

Každopádně by Huawei Nova 6 5G měla disponovat oválným modulem selfie kamerky v levém horním rohu displeje, který připomíná nedávno vydaný Samsung Galaxy S10 Plus. Takže se s největší pravděpodobností dočkáme duálního selfie senzoru. Hlavní fotoaparát na zadní straně by měl být trojitý a doplnit by ho měl 3D ToF senzor, laserové ostření a LED blesk. Řada Huawei Nova nikdy neaspirovala na samotné čelo žebříčku kvality fotoaparátů, ale vždy se pohybovala ve vysokém nadprůměru, takže určitě nepůjde o žádné „ořezávátko“.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.