Po předchozích poměrně četných spekulacích o dalším rozšíření řady telefonů Redmi Note 8 přichází potvrzení. Ano, model Redmi Note 8T je skutečně v přípravách. My dnes mrkneme na několik reálných fotek telefonu a také potvrdíme jeho hlavní parametry. Tento telefon, na rozdíl od jiných přístrojů s označením T nebo S, nenabídne příliš mnoho změn či vylepšení. Jeho parametry jsou v podstatě stejné jako u verze Redmi Note 8.

Fotky a informace o parametrech Redmi Note 8T zveřejnil na svém twitterovém účtu tipař @Sudnahsu1414. Podle něj bude mezi Note 8 a Note 8T jeden jediný rozdíl, a to sice podpora podpora NFC. Ostatně je to zřejmé i z fotek čelního panelu přístroje, které tipař zveřejnil. Navíc by měl být telefon zanedlouho představen, ale očekává se, že uvedení proběhne v tichosti, podobně jako tomu bylo například u loňského modelu Note 6 Pro.

A jaké specifikace tedy můžeme očekávat? Kromě již zmíněné podpory NFC by měl mít Redmi Note 8T 6,3 palcový displej s ochranou Gorilla Glass páté generace. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh, neměla by chybět podpora rychlého nabíjení s výkonem 18 W. Zadní fotoaparát budou tvořit čtyři snímače, přičemž primární bude mít rozlišení 48 Mpix. Dále zde najdeme ultra širokoúhlý senzor, snímač pro focení makro fotek a snímač pro zachycení hloubky ostrosti. Přestože se spekulovalo o použití procesoru Snapdragon 730T, podle fotek by však měl být použit Snapdragon 665 AIE. V rámci kombinace pamětí bychom mohli očekávat několik verzí, a to 4/6 GB operační paměti a 64/128/256 GB interního úložiště, které bude možno dále rozšířit. Změna nenastane ani v případě designu, který bude u Note 8 a Note 8T naprosto shodný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.