Řada telefonů ZenFone 5 byla představena na MWC 2018. Nabízí tři modely, které spadají jak do střední třídy, tak i mezi top přístroje. Všechny tři telefony mají celoplošnou obrazovku s minimálními rámečky a vysokým poměrem displeje vůči tělu. A právě Asus ZenFone 5Z patří mezi tehdejší vlajkové lodě společnosti. Takže by jistě bylo na škodu, kdyby nedostal aktualizaci nadstavby ZenUI 6, která je založena na operačním systémů Android 10. V tomto případě jde o otevřenou beta verzi.

Její testování začalo už v srpnu/auguste, kdy společnost začala hledat testery pro modely Asus ZenFone 5Z a ZenFone 6. V té době se jednalo o uzavřenou beta verzi a otestovat ji mohlo skutečně jen pár vybraných jedinců. Nyní však začíná distribuce otevřené bety ZenUI ve verzi v100.04.44.67. Pokud jste tedy majiteli telefonu ZenFone 5Z a chtěli byste si vyzkoušet jak nová verze nadstavby funguje, můžete si ji stáhnout na stránkách XDA Developers. Zde najdete také přesný návod jak postupovat při instalaci aktualizace.

Samozřejmě je nutno počítat s tím, že i v této beta verzi je hromada chyb a ne vše funguje tak jak by mělo. Mezi tyto chyby patří například absence aplikací třetích stran a velmi pomalý přenos dat na SD kartu. Je toho ale daleko víc a celý seznam chyb najdete opět na stránkách XDA Developers. Na druhou stranu bylo přidáno několik nových Asus funkcí jako je například Game Genie, režim pro ovládání jednou rukou a nebo nativní obrazovka. Samozřejmě nechybí ani tmavý režim a podpora ovládání gesty.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.