V poslední době už si pomalu začínáme zvykat na robotické pomocníky v domácnosti, i když je samozřejmě vše v začátcích a Skynetu se prozatím bát nemusíme. Hlavně pro nás lenochy jsou požehnáním robotické vysavače, které se o čistou podlahu postarají automaticky a vy si tak můžete s klidem hodit nohy nahoru. Pryč jsou také doby závratných cen za tyto zařízení, protože na čínských obchodech se dají najít opravdu jen za pár stovek. A to je přesně i případ dnešního kousku z e-shopu Cafago. A co takový robotický vysavač zvládne ?

Střízlivým odhadem toho za ty peníze zvládne docela hodně. Ano jedná se o zcela „no-name“ zařízení, ale robotický vysavač by měl zvládnout vysávání a dokonce i (suché) vytírání podlah. To vše údajně i s technologií vyhýbání se překážkám a nebezpečí v podobě schodů. Baterie s kapacitou 1200 mAh by měla stačit na zhruba 100 minut provozu a pokrytí 150 m² plochy, přičemž ji jednoduše dobijete pomocí USB kabelu. Nádobka na prach má 400 ml, takže by měla chvíli vydržet. Výrobce slibuje i poměrně tichý provoz, ale vizuálně budou oči jen přecházet díky barevným LED světýlkům při provozu.

Na e-shopu Cafago je navíc tento robotický vysavač k mání jen za 22.67 euro v bleskových prodejích a na výběr máte i ze dvojice barev, bílé a modré. Za tu cenu by člověk čekal spíše hračku než opravdový užitečný produkt, ale při pohledu na parametry by to možná stálo za to vyzkoušet.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.