V poslední době už si pomalu začínáme zvykat na robotické pomocníky v domácnosti, i když je samozřejmě vše v začátcích a Skynetu se prozatím bát nemusíme. Hlavně pro nás lenochy jsou požehnáním robotické vysavače, které se o čistou podlahu postarají automaticky a vy si tak můžete s klidem hodit nohy nahoru. Pryč jsou také doby závratných cen za tyto zařízení, protože na čínských obchodech se dají najít opravdu jen za pár stovek. A to je přesně i případ dnešního kousku z e-shopu Cafago. A co takový robotický vysavač zvládne ?

Střízlivým odhadem toho za ty peníze zvládne docela hodně. Ano jedná se o zcela „no-name“ zařízení, ale robotický vysavač by měl zvládnout vysávání a dokonce i (suché) vytírání podlah. To vše údajně i s technologií vyhýbání se překážkám a nebezpečí v podobě schodů. Baterie s kapacitou 1200 mAh by měla stačit na zhruba 100 minut provozu a pokrytí 150 m² plochy, přičemž ji jednoduše dobijete pomocí USB kabelu. Nádobka na prach má 400 ml, takže by měla chvíli vydržet. Výrobce slibuje i poměrně tichý provoz, ale vizuálně budou oči jen přecházet díky barevným LED světýlkům při provozu.

Na e-shopu Cafago je navíc tento robotický vysavač k mání jen za 22.67 euro v bleskových prodejích a na výběr máte i ze dvojice barev, bílé a modré. Za tu cenu by člověk čekal spíše hračku než opravdový užitečný produkt, ale při pohledu na parametry by to možná stálo za to vyzkoušet.