Zbrusu nové Oppo Reno Ace nám bylo představeno na začátku října a telefon je to vskutku velmi zajímavý. Ostatně posuďte sami, velký 6,5-palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, procesor Snapdragon 855 Plus a super rychlé 65 W nabíjení. Telefon se úplně nabízí na herní využití a tak se není čemu divit, že tvůrci sáhli i po dalším velmi šikovném doplňku a vypustí na trh gamepad nástavec Unicorn C1. Ten by měl být k dostání už od 11. listopadu a protože si firma nedávno zaregistrovala všechny ochranné známky i v Evropě, tak se pravděpodobná dočká i vydání na našem kontinentu.

Gamepad Unicorn C1 je vysouvací nastavitelný gamepad doplněk k telefonu, který by měl výrazně vylepšit herní zážitek a ovládání většiny herních titulů. Z ovládacích prvků získáte přístup k joysticku na levé straně, analogové čtveřici „křížových“ tlačítek a také dvojici triggerů na „ramenech“ zařízení. Gamepad se k telefonu připojuje bezdrátově pomocí Bluetooth 5.0 a vestavěný je i vibrační motorek pro force feedback. Baterie gamepadu by měla při plném nabití vydržet až masivních 40 hodin, ale to asi ani nebude nutné, protože se vám mnohem dříve vybije telefon samotný.

Prozatím je garantována kompatibilita s Oppo Reno Ace, ale díky nastavitelnosti gamepadu nebude problém připojit jakýkoliv telefon s délkou 110-166 mm. Plánuje se široká podpora Android telefonů a na iOS už dokonce existuje aplikace Play Assistant pro přímou podporu. Takže nepůjde jen o omezené zařízení pro jeden jediný telefon, ale mělo by být v podstatě univerzální. Jak již bylo zmíněno, tak na čínský trh se dostane už 11.listopadu s cenou 300 juanů (asi 42 dolarů) a určitě se ho brzy dočkáme i v Evropě. To už snad bude vyřešena i mnohem širší kompatibilita.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.