Tak už je to asi definitivní a spekulace mnoha analytiků o oživení řady Xiaomi Mi Note mohou být potvrzeny. Jen před pár dny vše vypuklo díky reportu známého „leakstera“ @Universeice, který veřejnosti naservíroval údajný snímek balení chystaného Xiaomi Mi Note 10. To samozřejmě odstartovalo vlnu zájmu a nadšení, protože řada Mi Note byla poměrně dlouho u ledu a nic nenasvědčovalo jejímu oživení. Vydání Mi Note 10 ale možná nebude příliš vzdáleno, protože se telefon dnes objevil i na thajské certifikační agentuře.

Bohužel z certifikačního listingu nezískáme žádné konkrétní informace o parametrech telefonu, ale aspoň máme v ruce první reálný důkaz o jeho existenci a brzkém plánovaném vydání. Kromě základní verze telefonu pod modelovým označením M1910F4G je k vidění i Xiaomi Mi Note 10 Pro pod označením M1910F4GS. Takže podle všeho bude k mání i vylepšený Pro model nového Mi Note a Xiaomi se tak rozhodli k restartu série se vší parádou.  Fandové si určitě stěžovat nebudou, větší možnost volby není nikdy k zahození.

Řada Mi Note v minulosti nepatřila k úplného high-endu a spíše se jednalo o phablety za velmi zajímavé ceny. Snaha konkurovat řadám Note od Samsungue nebo Mate od Huawei samozřejmě byla, ale čistě hardwarovou výbavou se Xiaomi měřit nehodlali. To by se mohlo u nových Mi Note 10 Pro změnit, tedy alespoň podle některých odhadů a dohadů. Po internetu kolují údajné parametry, které zahrnují třeba procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus, displej se 120 Hz obnovovací frekvencí nebo třeba fotografické senzory s 5x telefoto zoomem a 50x digitálním hybridním zoomem.

To jsou ale samozřejmě často jen fanouškovské sny a dohady, takže tyto údaje berte s velkou rezervou. Nikdo zatím netuší, kdy přesně by se nové telefony mohly objevit, ale možná se alespoň do několika týdnů dočkáme konkrétnějších obrysů. No, budeme zvědavi, protože řada Mi Note byla v minulosti výkladní skříní Xiaomi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.