V příštích měsících se určitě budeme stále častěji potkávat s pokusy výrobců telefonů o vlastní model telefonu s ohebným displejem. Tedy pokud je nevyděsí nekonečné problémy a odklady velkých jmen jako Samsung a Huawei ve spojitosti s jejich ohebnými telefony. Ale možná šlo jen o prvotní porodní bolesti zbrusu nové technologie a designu a další už na tom budou o něco lépe. Ostatně první na trhu byla málo známá značka Royole se svým FlexPai. Do výroby ohebných modelů se hrne i čínský TCL a právě z jejich dílny pro vás dnes máme první pohled na jejich prototyp.

Jedná se opravdu jen o prototyp, takže samotný ohebný displej ještě není instalován, což naznačuje, že TCL mají ještě velmi dlouhou cestu k reálnému vydání. Právě problémy s displejem zapříčinily odkladu u Huawei a Samsungu, takže ukázat prototyp bez displeje je prozatím sázkou na jistotu. Model od TCL je ale zajímavý svým designem, protože by měl mít hned dvojici pantů a půjde tak složit jako harmonika (nebo z něj vyrobit stylizované písmeno Z). Po rozložení bude tedy plocha jediného displeje mnohem větší než u konkurence a bude se blížit velikosti tabletu.

Konkrétní hardwarové parametry prozatím TCL neodhalili, protože ještě s největší pravděpodobností netuší, co vlastně do telefonu napěchují. Značka je známá i u nás, protože jsou zodpovědní za staré známé Alcately, které pod jejich křídla přibyly před pár lety. Uvidíme, zda budou mít nakonec dostatek technologické síly na dokončení tohoto prototypu, protože ohebné telefony jsou stále opravdu výzvou. Regulérně jsou dostupné jen Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X (přičemž oba výrobci už údajně pracují na druhé generaci modelů) a brzy by měl dorazit i Motorola Razr.

Ve hvězdách je také cenové zařazení podobného modelu, protože TCL ještě v minulosti „nefušovali“ do opravdu špičkových high-end modelů. A protože ohebné telefony stojí momentálně malé jmění s cenou před 2.000 dolarů, tak se o high-end určitě jedná.