V rámci představení řady Moto G8 byl vedle modelu G8 Plus jako druhý kousek uveden i telefon Moto G8 Play. Pokud bychom jej chtěli porovnat s předchůdcem G7 Play, najdeme zde poměrně dost úprav a vylepšení. Zapláčou snad jen odpůrci procesorů z dílen společnosti MediaTek, protože právě tím je telefon vybaven. Ale jako vždy si i v případě modelu G8 Play probereme všechny parametry postupně.

Design a displej

Co se vzhledu telefonu Moto G8 Play týče, tak hlavní designová změna v porovnání s modelem G7 Play probíhá na zadním panelu. Kruhový modul s jedním snímačem byl vyměněn za modul vertikální se dvěma snímači a nad ním je ještě jeden solitérní senzor. Kamera je tedy trojitá. Zvětšila se i úhlopříčka Max Vision displeje, která narostla na 6,2 palce. Rozlišení je 1520×1080 pixelů. Poměr stran je v tomto případě 19:9 a jemnost pak 271 ppi. Horní výřez pro přední kameru je kapkovitý.

Další parametry

Ke změnám došlo i v útrobách telefonu. Procesor Snapdragon 632, který pohání G7 Play, výrobce vymělnil za osmi jádrový čipset Helio P70 s maximálním taktem 2 GHz. Kombinace pamětí nabídne jen jednu verzi, a to konkrétně 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště. To však lze díle rozšířit až na 512 GB prostřednictvím microSD karty. Baterie má kapacitu 4000 mAh s podporou rychlého nabíjení. Operačním systémem je Android Pie. Nesmíme zapomenout ani na Bluetooth 4.2, USB-C, Wi-Fi, GPS, 3,5 mm audio jack, čtečku otisků prstů a stereo reproduktory. Podpora NFC však chybí.

Foto výbava

Asi nejvýraznější změna a především zásadní vylepšení v porovnání s G7 Play nastává ve foto výbavě. Mono hlavní fotoaparát nahradil fotoaparát trojitý. Primární snímač má i nadále 13 Mpix se světelností f/2.0. Sekunduje mu 8 Mpix senzor se clonou f/2.2, který funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem až 117°. Do třetice všeho dobrého zde najdeme 2 Mpix senzor pro hloubku ostrosti. Výrobce nezapomněl přidat i nějaké ty AI funkce. Přední kamera má 8 Mpix a slouží, jak jinak, pro nafocení selfie a pro video hovory.

Cena a dostupnost

Moto G8 Play bude nabízen v barvách Knight Grey a Royal Magenta. Telefon je už nyní dostupný v Brazílii, Mexiku, Chile a Peru. Následně se podívá i do Latinské Ameriky, USA a Kanady. Měl se také dostat na evropské trhy, kde by jeho cena měla být nastavena na 199 euro.