Zhruba před dvěma týdny jsme vám dali nahlédnout na několik designových patentů společnosti Xiaomi. Byly čtyři a šlo v nich o poměrně netradiční řešení pro uložení přední duální selfie kamery. Dnes na tyto patenty tak trochu navážeme. Na síti se totiž objevil další z patentových podání společnosti. Tentokrát jde o model skládacího telefonu.

Podle očekávání a odhadů některých analytiků by se příští rok mohl nést v duchu trendu skládacích telefonů a také telefonů s podporou 5G sítí. Ostatně mnozí z hlavních výrobců už své skládací přístroje představili a další se na ně chystají. Bylo by jistě divné, kdyby se Xiaomi také nepustila do svého skládacího přístroje. Nakonec proslýchá se, že s jeho přípravou u nějaký čas koketuje. Podle některých tipařů by se mohl jmenovat Mi Fold a nebo Mi Flex. Ale dnes tu máme zatím jen skici, jak by mohl, alespoň podle patentu, takový Xiaomi telefon vypadat.

Podle náčrtků je patrno, že se výrobce zaměřil na uložení kamer v „průstřelech“ v displeji. Telefon jako takový se skládá směrem ke středu, tedy jak zprava, tak i zleva. Po složení se dostaneme k formátu běžného telefonu. Po celkovém rozložení přístroje je vidět, že na zadním panelu jsou dva snímače fotoaparátu poměrně daleko od sebe, a to v protilehlých horních rozích. A stejně jako přední kamera, která by mohla obsahovat dva snímače, jsou umístěny v kruhových „dírách“.

Samozřejmě jde zatím jen o patent, takže výsledný produkt může vypadat úplně jinak a vlastně ani nemusí být realizován. Nebylo by to totiž nic neobvyklého. Běžnou praxí u mnoha výrobců je patentovaní designu přístroje, který nakonec není vůbec použit a nebo je vyroben jen prototyp, který se do masové produkce vůbec nedostane. Dnes můžeme v podstatě jen spekulovat o tom, jestli Xiaomi na skládacím telefonu pracuje a pokud ano, zda jej vůbec kdy uvede na trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.