Do oficiálního představení telefonu Moto G8 Plus už bývá jen pár hodin. To však nebrání tomu, aby se na síť nedostaly poslední informace o něm. Přestože bude telefon představen v Brazílii, my se podíváme na stránky Geekbench. Tam byl model G8 Plus prověřen a otestován. Testování proběhlo pod jeho skutečným obchodním názvem a nikoli jen pod kódovým označením, takže v tomto případě není třeba spekulovat o tom, zda jde skutečně o daný telefon.

Moto G8 Plus prošel testy Geekbench s osmi jádrovým procesorem s kódovým označením Trinket a maximálním taktem 1,80 GHz. Toto kódové označení patří čipsetu Snapdragon 665, což potvrzuje i předchozí odhady o jeho použití. Procesor při testech doplnily 4 GB operační paměti a operační systém Android Pie. Pokud se následně podíváme na výsledky benchmarkových testů, můžeme vidět, že v Single-core testu nasbíral přístroj 314 bodů. Ve více jádrovém testu pak dosáhl na 1264 body.

Odhadované parametry Moto G8 Plus

Zároveň s Moto G8 Plus by měly být podle očekávání představeny také modely G8 a G8 Play. O parametrech těchto dvou modelů nemáme vůbec žádné informace a mlčí i jinak agilní tipaři. Ostatně ani specifikace verze G8 Plus nejsou potvrzeny, snad jen kromě typu procesoru a kapacity operační paměti. Dosud se pouze spekulovalo o 6,3 palcovém IPS LCD displeji s kapkovitým výřezem, rozlišením 2280×1080 pixelů a poměrem stran 19:9. Kapacita interního úložiště by měla být 64 GB případně 128 GB. Mohli bychom čekat i baterii s kapacitou 4000 mAh a podporou rychlého nabíjení TurboPower.

Podle renderovaných obrázků bude zřejmě hlavním tahákem zadní fotoaparát. Ten je uložen do vertikálního modulu v levém horním rohu zadního panelu a tvoří jej snímače 18 MPix, 16 MPix a 5 MPix. Pod modulem je místo pro LED blesk a napravo od něj je snímač otisků prstů. Přední kamera by měla být uložena v kapkovitém výřezu a mohla by podle spekulací dostat rozlišení 25 MPix. O tom, zda jsou tyto odhady správné se dozvíme už za několik hodin.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.