Společnost Huawei měla včera prezentační akci, kde kromě jiného představila svůj chytrý náramek Huawei Band 4. Sice se jeho uvedení očekávalo poněkud dřív, ale raději později, než nikdy. A zároveň dodejme, že dnes už je v rámci předběžných objednávek k dispozici v Číně, Thajsku, Indonésii a na Filipínách. Pokud bychom jej chtěli charakterizovat jednou větou, byla by to slova o určité podobnosti s náramkem Honor Band 5i, který byl vydán před dvěma dny. Ale určitě neuškodí, když se na parametry a funkce nového Huawei náramku mrkneme podrobněji.

Displej

Stejně jako Honor Band 5i má i Huawei Band 4 barevný TFT displej s úhlopříčkou 0,96 palce a zobrazením až 30 znaků. Jeho rozlišení je také stejné, a to 160×80 pixelů. Místo kruhového kapacitního tlačítka, které najdeme u Honor náramku, má Huawei tracker tlačítko ve tvaru úzkého oválu. Řemínek je vyroben ze silikonu a bude nabízen ve třech barvách Sakura Pink, Graphite Black a Amber Sunrise.

Hlavní funkce a parametry

I v tomto odstavci budeme tak trochu opisovat funkce náramku Honor. A začneme rovnou tím nejpodstatnějším. Huawei Band 4 má v těle vestavěný USB konektor pro velmi jednoduché nabíjení bez nutnosti použití kabelu a nabíječky. Stejně jako u Honoru lze i Huawei náramek dobít v podstatě kdekoli. Stejná je i kapacita baterie, tedy 91 mAh. Huawei náramek nabídne výdrž na jedno nabití až 9 dnů. Také zde najdeme odolnost vůči vodě 5ATM. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na funkce, ke kterým patří monitoring spánku, monitoring tepové frekvence nebo funkce pro měření hladiny kyslíku v krvi. Dále tu je krokoměr, měření kalorií, různé notifikace a devět sportovních režimů. Spárování s telefonem probíhá přes Bluetooth 4.2.

Cena a dostupnost

Je tedy zřejmé, že funkce a parametry Huawei náramku jsou téměř identické jako u náramku Honor. To co bude rozhodovat při koupi jednoho z nich bude zřejmě cena. Ta je u Huawei Band 4 nastavena na 199 jüanů, což je zhruba 28 dolarů. A tady musíme dodat, že Honor Band je o chlup levnější. Oficiální prodeje obou nositelností začínají 1. listopadu/novembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.