Existence zbrusu nových modelů OnePlus 7T a 7T Pro má prozatím jepičí život, ale pozornost fanoušků a analytiků už se pomalu přesouvá na nadcházející generaci telefonů této značky. Předčasné ? Zcela určitě ! Ale díky kolegům ze serveru Wccftech máme v ruce první pohled na údajné specifikace OnePlus 8 a 8 Pro, protože první údajné rendery už kolují internetem pár dní. Hlavním tahákem je asi procesor Snapdragon 865, který bude teprve oficiálně představen Qualcommem v průběhu listopadu.

To samozřejmě není žádné velké překvapení, protože telefony OnePlus se vždy vyznačovaly použitím toho nejmodernějšího aktuálního Snapdragonu na trhu. Změnou by ale měla být automatická podpora 5G sítí u obou kusů díky vestavěného modemu X55, čemuž se zatím firma kromě jediného ústupku s OP7 Pro 5G vyhýbala jako čert kříži. A ruku na srdce, na drtivé většině západních trhů je buď 5G ještě zcela v plenkách nebo na rýsovacích prknech operátorů. Nebo jako u nás v zásuvce marketingových oddělení s nálepkou „neomezený internet v českých podmínkách aneb pohádky ovčí babičky“.

Zmíněné údajné specifikace se týkají hlavně modelu OnePlus 8 Pro, který by měl dostat hned čtyři senzory zadního fotoaparátu s hlavním 48 Mpix doplněným 16 Mpix a 12 Mpix spolu s ToF senzorem. Baterie by měla narůst na 4500 mAh (skok z 4085 mAh u OP7T Pro) a samozřejmě bude kompatibilní s rychlým nabíjením Warp Charge 30T. Výrobce údajně vidí jako hlavní reálnou paměťovou variantu s 512 GB. Selfie kamerka by měla mít 24 Mpix rozlišení a bude se skrývat v průstřelu displeje v levém horním rohu. Tedy tak tomu alespoň naznačují publikované údajné rendery telefonu.

Samozřejmě se nejedná o nic oficiálního, takže vše berte s jistou dávkou rezervy. Ale v podstatě se shodují se všemi dosud zveřejněnými informacemi a strategií firmy. Oficiální představení asi nebude dříve než v květnu 2020, takže jde opravdu o extrémně předčasné údajné info.